Dora Trček

 |  Mladina 52  |  Družba

Leto, v katerem je izsiljeni poljub usmeril žaromete na kulturo seksizma v športu

Je res konec?

Izsiljeni poljub

Izsiljeni poljub
© Profimedia

Dvajsetega avgusta so članice španske nogometne reprezentance v Sydneyu osvojile naslov svetovnih prvakinj. A njihovo zgodovinsko zmago je zasenčil incident, ki se je zgodil med proslavljanjem, ko je predsednik španske nogometne zveze Luis Rubiales nogometno zvezdnico Jenni Hermoso zgrabil za glavo in jo poljubil na usta. Na družbenih omrežjih se je naglo razširil slogan #SeAcabó (»konec je«), nogometašica in njene soigralke pa so bile deležne velike podpore javnosti in drugih športnikov v zvezi z incidentom, ki so ga mediji označili za #MeToo španskega nogometa. Nazadnje je mednarodna zveza Fifa Rubialesa le kaznovala s triletno prepovedjo opravljanja dejavnosti, povezanih z nogometom, a ukrep je samo majhen obliž na rano španskih nogometašic, ki so bile že leta poprej pod različnimi funkcionarji deležne seksizma, mačizma in neprimernega vedenja.

 

Zakup člankov

Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,2 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?

Pošljite SMS s vsebino MLADINA2 na številko 7890 in prejeto kodo prepišite v okvirček ter pritisnite na gumb pošlji

Nakup prek telefona je mogoč pri operaterjih Telekomu Slovenije in A1.

Članke lahko zakupite tudi s plačilnimi karticami ali prek storitve PayPal

Tedenski zakup ogleda člankov
Za ta nakup se je potrebno .

4,2 €

Za daljše časovne zakupe se splača postati naročnik Mladine.

Mesečna naročnina, ki jo je mogoče kadarkoli prekiniti, znaša že od 15,8 EUR dalje:

Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si. Minimalni pogoj za objavo je podpis z imenom in priimkom ter naslov. Slednji ne bo javno objavljen.