• Staš Zgonik

    30. 6. 2011  |  Mladina 26  |  Družba

    Elektronsko ministrstvo resnice

    Dva od številnih odgovorov na pisanje Marka Bonača, eden z Irske, drugi z Nove Zelandije. Oba pošiljatelja zagotavljata, da sta poskrbela za nadaljnje širjenje njegovega sporočila.

    Vsaka vojna je tudi vojna za nadzor informacij. Včasih je bilo pod tem razumljeno predvsem obvladovanje obveščevalnih podatkov. Nato so prišli na vrsto »klasični« mediji. Internet je spremenil vse. Danes lahko informacije v svet pošilja tako rekoč kdorkoli, kadarkoli in kjerkoli. Medmrežje pomaga strmoglavljati diktatorje, razkrivati vojne zločine. Omogoča pomembno korekcijo nadzorovanemu toku informacij.

  • Columbo

    Columbo - ameriška TV-serija o poročniku Columbu, losangeleškem detektivu, ki razrešuje zapletene umore v visoki družbi - je k nam prišel na začetku sedemdesetih, presenetljivo kmalu po štartu na ameriški TV-mreži NBC. Presenetljivo kmalu? Ne pozabite, da smo tedaj živeli v socializmu, kar pomeni, da hitri prihodi novih ameriških TV-serij niso bili ravno nekaj samoumevnega ali pa avtomatičnega.

  • Blaž Ogorevc in Milan Kleč

    /media/www/slike.old/mladina/vecerjanova01bk.jpg

    Nekoč, pred že kar precej leti, sem povsem po naključju, verjetno zgolj iz vsesplošnega dolgočasja, bral neki spis Dimitrija Rupla. Mislim, da je bil objavljen v reviji Problemi. V njem se je mož lotil vprašanja slave in ugleda slovenskih pisateljev in pesnikov med navadnimi, preprostimi ljudmi. Vsi vemo, da je Anton Podbevšek, znameniti Človek z bombami, na svojih literarnih nastopih spravljal brezštevilne...