Plošča / Faraoni: Solinar

MC Nika 2002


MLADINA, št. 8, 26. 2. 2003

Že takoj opomba: album je izšel natančno 12. 12. ob 12.00, če v tem najdete kak smisel. Faraoni so ga in so svoje veteransko delovanje pokronali s projektom, ki je zadel kar nekaj muh na en mah.

ŽELITE ČLANEK PREBRATI V CELOTI?

Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,5 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?


Članke lahko zakupite tudi s plačilnimi karticami ali prek storitve PayPal ali Google Pay.

Tedenski zakup ogleda člankov
> Za ta nakup se je potrebno .


Za daljše časovne zakupe se splača postati naročnik Mladine. Mesečna naročnina, ki jo je mogoče kadarkoli prekiniti, znaša že od 16,20 EUR dalje.



MLADINA, št. 8, 26. 2. 2003

Že takoj opomba: album je izšel natančno 12. 12. ob 12.00, če v tem najdete kak smisel. Faraoni so ga in so svoje veteransko delovanje pokronali s projektom, ki je zadel kar nekaj muh na en mah.

Predvsem so z albumom presegli izgubo pevca in najbolj prepoznavnega člana Slavka Ivaničića, ki se je lotil samostojnih nastopov. Na plošči so zbrali popevke, ki so jih kar uspešno prepevali na zadnjih festivalih in predelali svojo prastaro "italijansko" zmagovalko MMS v To je življenje brez neba. Poleg tega pa so hrvaškim izvajalcem podobnih popevk vsaj malo zmanjšali manevrirni prostor.

Plošča je narejena kvalitetno, fantje pa so na sceni že toliko desetletij, da pri takšnih banalnostih itak ne zgrešijo. OK. Od njih ne boste dobili ničesar res noro svežega, ampak mehkih kurcev na evergreenske podlage pa še ne prodajajo. Samo popevke in to verjetno najboljše na tržišču, več pa tako niti nočejo. Samo vino, morje in kitare.

* * *

Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si.

Delite članek: