mladinamit

MLADINA, št. 5, 3. 2. 2012

STARA LJUBEZEN NE ZARJAVI

Poroča BETI TRTOREBRO, fotografira TURK BRCONJA


NOVA FASADA NOVE DEMOKRACIJE

ŽELITE ČLANEK PREBRATI V CELOTI?

Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 5 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?


Članke lahko zakupite tudi s plačilnimi karticami ali prek storitve PayPal, Apple Pay ali Google Pay.

Tedenski zakup ogleda člankov
> Za ta nakup se je potrebno .


Za daljše časovne zakupe se splača postati naročnik Mladine. Mesečna naročnina, ki jo je mogoče kadarkoli prekiniti, znaša že od 17,00 EUR dalje.


MLADINA, št. 5, 3. 2. 2012

Če ne gori, pa tli

Poroča BETI TRTOREBRO, fotografira TURK BRCONJA

„SDS v Virantovi listi žal ne vidi dopolnitve in potencialnega kvalitetnega partnerja. Za oboje je potrebna kredibilnost in ne zahrbtnost.“ – stranka SDS na Twitterju pred volitvami

„Janez Janša ima veliko pozitivnih voditeljskih lastnosti. So me pa motili način političnega delovanja, pogosto preveč izključevalna drža, cinizem do drugače mislečih. Včasih tudi dojemanje države kot lastnine oziroma ponavljanje starih vzorcev političnega ravnanja.“ – Gregor Virant pred volitvami

Vsi, ki so menili, da sta se Gregor Virant in Janez Janša sprla, so se zmotili. Tisti, ki so trdili, da je Gregor Virant le trojanski konj Janeza Janše, da bi lahko njegova opcija dosegla večino v parlamentu, so imeli prav. Naivneži so preslišali razlog za razkol na začetku: Gregor Virant je želel ustanoviti stranko, da bi lahko pobiral glasove na sredini, ki jih Janez Janša s svojo SDS ni zmogel. Janez Janša je zaigral užaljenost. Sedaj sta spet skupaj, in to močnejša kot prej. Pa še rajši se imata. Ni razloga, da se ne bi poročila. Virant je itak za.


Poslanci nove koalicije so pokazali, kako dojemajo tajno glasovanje: pokaži svoj listek in pokaži zobe. Nove seveda.

Franc Pukšič z novo fasado

Franc Pukšič z novo fasado


Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si.

Delite članek:


Preberite tudi

Janša se bo danes srečal z Zelenskim

Slovenija za vojaško pomoč Ukrajini letos namenila 50 milijonov ameriških dolarjev

Janez Janša, takrat še zagret komunist

Članek o »nekem drobnem in obskurnem spominu«, ki je bil objavljen 7 dni pred volitvami leta 2004, ko je Janez Janša s svojo SDS prvič zmagal na volitvah

»Geslo neonacistov je sprejemljivo celo za NSi«

IZJAVA DNEVA