Plošča / Bat For Lashes: The Haunted Man

2012, Parlophone

Petra Tihole
MLADINA, št. 47, 23. 11. 2012

+ + + +

Bat For Lashes je umetniško ime angleške multiinštrumentalistke in vizualne umetnice Natashe Khan, ki je tokrat izdala pop album, na katerem obračunava s preteklostjo. Z novimi zamislimi, elektroniko in orkestracijami prežet album je nastajal v peklenskih okoliščinah, saj se je glasbenica med ustvarjanjem borila s hudo depresijo. The Haunted Man je plošča s številnimi gosti, ki stvari postavlja v ravnovesje, saj z dramatičnimi komadi in besedili, kot je All Your Gold, dokazuje, da je Khanova vešča glasbenica in tekstopiska, ki spretno krmari po pop vodah. Čeprav ne moremo mimo primerjave s Kate Bush, se v komadih Laura in Marilyn na trenutke nenavadno spogleduje tudi s pop zvezdnico Lano Del Rey.

Draga bralka, dragi bralec. Kdor želi danes ohraniti trezno glavo, mora imeti dostop do kakovostnih informacij.
Svet je, žal, nasičen z informacijskim šumom, dobre in premišljene analize, komentarji, recenzije in napovedi pa so v Mladini dostopni zgolj naročnikom. Ta prispevek smo za vas izjemoma odklenili.
Naredite tudi vi kaj zase, postanite naš naročnik in preizkusite Mladinin učinek.

Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si.

Delite članek:


Preberite tudi

Prvi teden

Zmaga sindikatov

Božičnica bo, a to je bila ena od redkih sindikalnih zmag v zadnjih desetletjih

Intervju

»Danes ne gre samo za to, da je resnica nepomembna. Cilj je resnico uničiti.«

Éric Fassin, sociolog

Naslovna tema

Dovolj nasilja

Če bosta policija in pravosodje še naprej delovala neobčutljivo in nasilja ne bosta obravnavala prednostno, bosta nasilnežem pošiljala enako sporočilo kot doslej. Da se nasilje izplača.