Plošča / The Man with the Iron Fists OST

2012, Soul Temple

Borka
MLADINA, št. 51, 21. 12. 2012

+ + +

The Man with the Iron Fists je novi kung fu spektakel in veliki met RZA-ja, masterminda Wu-Tang Clana, v svet filmske režije in Hollywooda. Pompoznemu filmu pritiče tudi pompozna glasba, posebej če ga dela kultni raperski producent. A pričakovanja niso bila velika, saj je genialnost arhitekta Wu-zvoka že zdavnaj usahnila. Tako kot film tudi glasba stavi na ogromno znanih fac – slišimo posnetke pestre druščine, od The Black Keysov do Kanyeja Westa, raznih Wu-jev in Wiza Khalife. Pa še presenečenje: plošček ni in ne skuša biti pretirano pompozen, premore nekaj zadetkov v tarčo in le peščico popolnih kiksov, seveda pa se ne more kosati z glasbo, ki jo je RZA posnel za čisto drugačen kung fu film, Ghost Dog.

Draga bralka, dragi bralec. Kdor želi danes ohraniti trezno glavo, mora imeti dostop do kakovostnih informacij.
Svet je, žal, nasičen z informacijskim šumom, dobre in premišljene analize, komentarji, recenzije in napovedi pa so v Mladini dostopni zgolj naročnikom. Ta prispevek smo za vas izjemoma odklenili.
Naredite tudi vi kaj zase, postanite naš naročnik in preizkusite Mladinin učinek.

Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si.

Delite članek:


Preberite tudi

V središču

Spopad za Ljubljano

Bo Ljubljana dobila svojega Zohrana Mamdanija?

V središču

S Črno kocko se ukvarjajo tri tožilstva

Poleg novomeških in ljubljanskih kriminalistov primer obravnavajo ljubljansko tožilstvo, specializirano državno tožilstvo in evropsko tožilstvo

Naslovna tema

Zadnji plen

Koalicija želi državno premoženje združiti in poenostaviti pot do njegove razprodaje