Plošča / Wu-Tang Clan: A Better Tomorrow

2014, Warner

Borka
MLADINA, št. 49, 5. 12. 2014

+ +

Wu-Tang Clan je pred dvajsetimi leti izpeljal malo glasbeno revolucijo, zvočno in poslovno, ko je vsak član kolektiva podpisal pogodbo z drugo založbo. Po raznih internih kregancijah – predvsem z mastermindom RZO-jem – so z enoletno zamudo le izdali šesti in najverjetneje zadnji album. Ki zveni posiljeno. Z obveznimi kung-fujevskimi referencami, manj s prepoznavno surovim in temačnim zvokom. RZA je namreč tokrat angažiral studijske glasbenike. Rezultat: pretirano aranžirane podlage in pretiran soulerski optimizem. Nekoč najtrša ekipa ameriškega rapa dostavi le na hitro spacane rime in sumimo lahko, da vsi hkrati niso bili v studiu niti enkrat. Klan je stvar preteklosti. Čakamo še nenavadno zadnje poglavje: album unikat.

TPf6mJsTp44

Draga bralka, dragi bralec. Kdor želi danes ohraniti trezno glavo, mora imeti dostop do kakovostnih informacij.
Svet je, žal, nasičen z informacijskim šumom, dobre in premišljene analize, komentarji, recenzije in napovedi pa so v Mladini dostopni zgolj naročnikom. Ta prispevek smo za vas izjemoma odklenili.
Naredite tudi vi kaj zase, postanite naš naročnik in preizkusite Mladinin učinek.

Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si.

Delite članek:


Preberite tudi

Prvi teden

Afera špageti ali afera Nobel burek?

V SDS želijo pozabiti na afero Black Cube, a jim to ne uspeva najbolje

Teden

Vojna napoved?

Ali je ponovna ustanovitev Muzeja slovenske osamosvojitve obenem začetek vladnega obračunavanja z nevladniki s področja kulture in kritične misli?

TV komentar

Nataša Pirc Musar v novi vlogi

Aktivna predsednica