Dogodki / Jackson Reid Briggs (Plac Boris, LJ) & Patti Smith (Križanke, LJ)

01/08 & 02/08

Petra Tihole
MLADINA, št. 31, 31. 7. 2015

© Arhiv organizatorja

V soboto, 1. avgusta, in nedeljo, 2. avgusta, se v Ljubljani obetata zanimiva koncerta. Na prvem bo v soboto ob 22. uri v Placu Boris v ljubljanskem Rogu nastopil Jackson Reid Briggs, melbournski izvajalec, ki črpa iz bogate zapuščine folka, countryja in avstralskega rokenrola. V nedeljo ob 20.30 pa bo v ljubljanske Križanke prišla glasbenica, pesnica, botrica punka, revolucionarka, borka za pravice, umetnica, aktivistka, vizionarka – Patti Smith. Z njo se bomo srečali ob 40-letnici njenega prvenca Horses in predstavila bo skladbe s tega albuma, ki je bil pri kritik najbolje sprejet. Velja za klasiko, ki je bila nekakšen katalizator za celotno punk in new wave sceno vzhodne obale ZDA.

Draga bralka, dragi bralec. Kdor želi danes ohraniti trezno glavo, mora imeti dostop do kakovostnih informacij.
Svet je, žal, nasičen z informacijskim šumom, dobre in premišljene analize, komentarji, recenzije in napovedi pa so v Mladini dostopni zgolj naročnikom. Ta prispevek smo za vas izjemoma odklenili.
Naredite tudi vi kaj zase, postanite naš naročnik in preizkusite Mladinin učinek.

Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si.

Delite članek:


Preberite tudi

V središču

Kurz pri Janši z izraelskimi »sanjami«

Zakaj se je nekdanji avstrijski premier Sebastian Kurz prejšnji ponedeljek sestal z Janezom Janšo

V središču

Kam izginja osebni zdravnik?

Direktorica Zdravstvenega doma Ljubljana opozarja na resnično težavo pomanjkanja zdravnikov in na konkurenco koncesionarjev. A iz pravilno postavljene diagnoze ne sledi, da je administrativni dan prava rešitev.

Naslovna tema

Proti Sloveniji

Zakaj Tanja Fajon ni smela postati Slovenka na najvišjem položaju v administraciji Evropske unije