Kultura / Deset kulturnih dogodkov od četrtka do nedelje

Damjana Kolar
12. 11. 2015

Izbor dogodkov od četrtka, 12. novembra do nedelje, 15. novembra.

12. november

V Galeriji Vodnikove domačije bodo ob 19.00 odprli razstavo Bodi črka-postani beseda! Kaligrafija, tipografija in črkovne vrste na Univerzi v Ljubljani. Na razstavi del študentov ALUO, NTF in PeF so prikazani različni postopki, metode in orodja, ki so potrebni za oblikovanje pisav.

V Kinu Šiška bo ob 20.00 koncert NuYuGo! Glasbeni maraton trojk od Vardara do Triglava, na katerem bodo nastopili: prvaki domačega noise-rocka Nikki Louder, beograjska power surf atrakcija Threesome in makedonski elektro-rock posebneži KNNT.

ePJ5vsdErPU

8fCErZM6RJo

V Gala hali na Metelkovi bo ob 22.00 v okviru cikla Domorodni četrtki nastopila ljubljanska triphop zasedba Blu.Sine.

yhw5zlgjhOc

13. november

V Mali drami bodo ob 20.00 premierno uprizorili grenko komedijo Inventura, mlade dramatičarke Vesne Hauschild, ki se dotika najrazličnejših vidikov življenj posameznikov v starosti poznih dvajsetih, zgodnjih tridesetih let, ki so primorani svoja življenja in potrebe, v skorajda sužnjelastniškem razmerju s korporacijami in nadrejenimi strukturami, čedalje bolj podrejati zakonom kapitala. Režija: Ajda Valcl

© Peter Uhan

V MoTA Pointu bodo ob 20.00 odprli razstavo Yairja Elazarja Glotmana Teritorialna glasba: meje razpona in mikro-materialnosti. Dekonstruiran kontrabas kot objekt, ki z akustičnimi globoko frekvenčnimi brnenji gradi magičen zvočni prostor.

V Menzi pri koritu na Metelkovi bo ob 22.30 nastopila kultna beograjska psycho-punk zasedba White Rabbit Band. Predskupina: Eksodus iz Zagreba

r_9Npg2h5RI

14. november

V Mestnem gledališču ljubljanskem bo ob 20.00 premiera zadnjega dela avtobiografske trilogije Ingmarja Bergmana Pogovori na štiri oči, v katerem se posveti predvsem svoji materi. Režija: Nikita Milivojević

© Marjan Mutić

V Unionski dvorani v Ljubljani bo ob 20.00 premiera gledališkega dogodka Melanholični croquis, ki izhaja iz melanholije, ki jo občutimo ob branju novele Smrt v Benetkah, nemškega klasika Thomasa Manna, po katerem je italijanski gledališki, operni in filmski režiser Luchino Visconti leta 1971 posnel istoimenski film. Z melanholijo je prežeta vsa zgodovina človeštva. Nekdaj so jo mislili filozofi, pozneje upodabljali umetniki, danes pa jo raziskujejo tudi nevrologi in kognitivni znanstveniki. Zaradi svoje nedorečenosti je bila in bo: za nekatere bolezen, za druge vir ustvarjalnega navdiha. In kako melanholijo doživljamo danes? Koncept in režija: Matej Filipčič, izbor in priredba besedil: Sonja Dular

15. november

Cankarjevem domu bo ob 20.00 koncert zasedbe Drummers of Burundi. 15-članski bobnarsko-tolkalni orkester prihaja iz majhne afriške državice, ki leži med Demokratično republiko Kongo in Tanzanijo.

V Mini teatru bo ob 20.00 literarno-glasbeni večer Horror Mundi/Groza sveta s pesnico Svetlano Makarovič in glabenikom Zlatkom Kaučičem, ki je posvečen izidu pesniške zbirke Svetlane Makarovič "V tem mrazu" (Beletrina 2015).

Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si.

Delite članek:


Preberite tudi

Prvi teden

Zmaga sindikatov

Božičnica bo, a to je bila ena od redkih sindikalnih zmag v zadnjih desetletjih

Intervju

»Danes ne gre samo za to, da je resnica nepomembna. Cilj je resnico uničiti.«

Éric Fassin, sociolog

Naslovna tema

Dovolj nasilja

Če bosta policija in pravosodje še naprej delovala neobčutljivo in nasilja ne bosta obravnavala prednostno, bosta nasilnežem pošiljala enako sporočilo kot doslej. Da se nasilje izplača.