Plošča / Deantoni Parks: Technoself

2015, Stones Throw

Goran Kompoš
MLADINA, št. 1, 8. 1. 2016

+ + + +

Nov album (avantovskega) bobnarja Deantonija Parksa je vse prej kot klasičen solistični bobnarski album. No, da ima Parks raje kot preverjene obrazce izzive, je jasno že ob pogledu na njegove pretekle sodelavce, med katerimi se bleščijo imena, kot so John Cale, Flying Lotus in The Mars Volta. So pa te reference na plošči Technoself dobro prikrite. To je Parks v celoti posnel sam, brez nasnemavanj, v spontanem, intuitivnem zvočnem toku, ki ponudi vtis nekakšnega (studijskega) fristajlanja, na eni strani oprtega na Parksove pretekle (bendovske) izkušnje, na drugi pa zagledanega tudi v aktualno (ob)elektronsko glasbo, ki je normativi in standardi ne zanimajo. Na prvi posluh album zato izpade precej ekscentrično, toda hkrati ponudi vso Parksovo idejno in virtuozno širino.

Draga bralka, dragi bralec. Kdor želi danes ohraniti trezno glavo, mora imeti dostop do kakovostnih informacij.
Svet je, žal, nasičen z informacijskim šumom, dobre in premišljene analize, komentarji, recenzije in napovedi pa so v Mladini dostopni zgolj naročnikom. Ta prispevek smo za vas izjemoma odklenili.
Naredite tudi vi kaj zase, postanite naš naročnik in preizkusite Mladinin učinek.

Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si.

Delite članek:


Preberite tudi

V središču

Cerkvena protičlovečnost

Se bomo čez nekaj let znašli v vzdušju predvojne Slovenije, v kateri je Cerkev dirigirala vse politično in družbeno življenje?

Intervju

»Romski otroci smo imeli svoje razrede, pouk je potekal v barakah poleg šole«

Nataša Brajdič, romska aktivistka

Naslovna tema

Pustite nas pri miru

Cerkev si lasti pravico, da odloča o življenju od spočetja do smrti. Ostalim pa tega ne dovoli.