mladinamit

MLADINA, št. 20, 19. 5. 2017

Poroča BETI TRTOREBRO

LOKOMOTIVČEK MIRKO IN DRUGI TIR

ŽELITE ČLANEK PREBRATI V CELOTI?

Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,5 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?


Članke lahko zakupite tudi s plačilnimi karticami ali prek storitve PayPal ali Google Pay.

Tedenski zakup ogleda člankov
> Za ta nakup se je potrebno .


Za daljše časovne zakupe se splača postati naročnik Mladine. Mesečna naročnina, ki jo je mogoče kadarkoli prekiniti, znaša že od 16,20 EUR dalje.


MLADINA, št. 20, 19. 5. 2017

Poroča BETI TRTOREBRO

Iskreno, kdo izmed nas si ni, ko je bil še majhen, želel imeti svoje proge? Kdo si ni želel sam voziti vlaka? Avto lahko vozi vsak, vlak pa je samo za posebne mojstre. Mirko Cerar si je res tako močno želel te nove proge, da je bil pripravljen sam voziti lokomotivo. Kamorkoli in kadarkoli. Zakaj mu tega ne privoščimo? Ker ni denarja, ker ni dovolj priden? Ker nam ni bilo dovoljeno, pa naj ne bo še njemu? To je res krivica! Mirko pa v jok in na drevo. Dajte mu ta drugi tir, da bo mir. Glede provizij pa naj se dogovorita Orban in Janša. Saj sta ista branša.

Lokomotivček Mirko na progi Celje–Zidani Most.

Lokomotivček Mirko na progi Celje–Zidani Most.
© Nebojša Tejić, STA

Lokomotivček Mirko na progi Divača–Koper.

Lokomotivček Mirko na progi Divača–Koper.
© Turk Brconja

Vozi me vlak v daljave, tja zdaj želi si srce

Vozi me vlak v daljave, tja zdaj želi si srce


Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si.

Delite članek:


Preberite tudi

Prvi teden

Zmaga sindikatov

Božičnica bo, a to je bila ena od redkih sindikalnih zmag v zadnjih desetletjih

Intervju

»Danes ne gre samo za to, da je resnica nepomembna. Cilj je resnico uničiti.«

Éric Fassin, sociolog

Naslovna tema

Dovolj nasilja

Če bosta policija in pravosodje še naprej delovala neobčutljivo in nasilja ne bosta obravnavala prednostno, bosta nasilnežem pošiljala enako sporočilo kot doslej. Da se nasilje izplača.