Dogodki / Božo Vrećo, KC Janeza Trdine, Novo mesto

30/08 ob 20.00

Izak Košir
MLADINA, št. 35, 30. 8. 2019

Božo Vrećo, bosanski glasbenik in umetnik, odličen interpret in avtor sevdalink, je eden najbolj zanimivih izvajalcev sevdaha nove dobe in sveža zvezda svetovnih odrov glasb sveta. Nič čudnega, da se ga je prijel vzdevek »princ sevdaha angelskega glasu«, saj je izjemen vokalist zavidljivih glasovnih višin, ki sevdah na pretanjen način nadgrajuje s prvinami jazza, bluesa in soula. Vse skupaj spretno dopolnjuje s performansom, ki spaja občasne plesne vložke, v katerih prikliče mistični ples vrtečih se dervišev. V Novem mestu bo nastopil z bobnarjem Kadirjem Doganom in Aktašom Erdoganom (ud, ney, duduk) in ponudil edinstvene a cappella poustvaritve otožnih in tragičnih ljubezenskih skladb, ki se pojavljajo v gledaliških produkcijah in dokumentarnih filmih. Celo časnik The New York Times omenja njegov »angelski« glas ter umetnika in njegovo delo šteje kot »sinonim za svobodo«. Če si ga ne boste mogli ogledati tokrat, pa bo pri nas ponovno nastopil 17. oktobra v Cankarjevem domu.

ŽELITE ČLANEK PREBRATI V CELOTI?

Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,5 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?


Članke lahko zakupite tudi s plačilnimi karticami ali prek storitve PayPal, Apple Pay ali Google Pay.

Tedenski zakup ogleda člankov
> Za ta nakup se je potrebno .


Za daljše časovne zakupe se splača postati naročnik Mladine. Mesečna naročnina, ki jo je mogoče kadarkoli prekiniti, znaša že od 16,20 EUR dalje.


Izak Košir
MLADINA, št. 35, 30. 8. 2019

Božo Vrećo, bosanski glasbenik in umetnik, odličen interpret in avtor sevdalink, je eden najbolj zanimivih izvajalcev sevdaha nove dobe in sveža zvezda svetovnih odrov glasb sveta. Nič čudnega, da se ga je prijel vzdevek »princ sevdaha angelskega glasu«, saj je izjemen vokalist zavidljivih glasovnih višin, ki sevdah na pretanjen način nadgrajuje s prvinami jazza, bluesa in soula. Vse skupaj spretno dopolnjuje s performansom, ki spaja občasne plesne vložke, v katerih prikliče mistični ples vrtečih se dervišev. V Novem mestu bo nastopil z bobnarjem Kadirjem Doganom in Aktašom Erdoganom (ud, ney, duduk) in ponudil edinstvene a cappella poustvaritve otožnih in tragičnih ljubezenskih skladb, ki se pojavljajo v gledaliških produkcijah in dokumentarnih filmih. Celo časnik The New York Times omenja njegov »angelski« glas ter umetnika in njegovo delo šteje kot »sinonim za svobodo«. Če si ga ne boste mogli ogledati tokrat, pa bo pri nas ponovno nastopil 17. oktobra v Cankarjevem domu.

Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si.

Delite članek:


Preberite tudi

»Tudi simboli ZZB NOB Slovenije sodijo na državno proslavo«

V ZZB NOB Slovenije in Društvu TIGR Primorske se ne bodo udeležili proslave ob dnevu državnosti, saj partizanska rdeča zvezda pod Janševo vlado ni dobrodošla

Intervju

»Janša je stavil na napačnega konja«

Achiya Schatz, nekdanji izraelski specialec, strokovnjak za dezinformacije

Milan Kučan / »Nasprotoval sem ponujeni odcepitvi, ne pa samostojni Sloveniji«

Prvi predsednik republike je poudaril, da politikom, ki danes vodijo državo, ne želi svetovati