Kultura / Maša Derganc: »Ženske ne želim prikazovati kot žrtve, ampak kot borko«

Uredništvo
18. 12. 2019

"Za vsako vlogo skušam najti, kje komunicira z današnjim svetom, z današnjim položajem ženske. Moja ideja, ko delam v gledališču, je, da ženske ne želim prikazovati kot žrtve, ampak kot borko. Seveda žrtve obstajajo, o tem žal ne gre dvomiti, ampak vsaj v gledališču lahko ženska ta položaj preseže. To čutim kot svojo igralsko nalogo".

(Igralka SNG Drama Ljubljana Maša Derganc v intervjuju na MMC RTVSLO)

Maša Derganc v predstavi Susan Sontag Alice v postelji

Maša Derganc v predstavi Susan Sontag Alice v postelji
© Peter Uhan

Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si.

Delite članek:


Preberite tudi

Kolumna

Janko Lorenci: Veliki so redki

Taki in drugačni voditelji

V središču

Kultura samozadostnosti

Pozabljamo, da se Janša še kako zaveda, da 95 odstotkov državljank in državljanov vse življenje živi predvsem, če ne celo samo v Sloveniji

Intervju

»Janša je stavil na napačnega konja«

Achiya Schatz, nekdanji izraelski specialec, strokovnjak za dezinformacije