Milan Kučan: »Za nobeno državo ni dobro, kadar pride do odstopa predsednika vlade«

IZJAVA DNEVA

Uredništvo
30. 1. 2020

"Za nobeno državo ni dobro, kadar pride do vladne krize in do odstopa predsednika vlade ter posledično odstopa vlade. Kajti to zmeraj pomeni negotovo situacijo, v kateri se ne da reševati ključnih vprašanj, pred katerimi sta družba in država. Predsednik vlade je povedal, da s trinajstimi poslanci in s to koalicijo pač ne more uresničiti pričakovanj ljudi. Zato odstopa. Mislim pa, da je to njegovo izjavo treba spoštovati."

(Nekdanji predsednik republike Milan Kučan za Večer o nedavnem odstopu premierja Marjana Šarca)

Milan Kučan, nekdanji predsednik RS

Milan Kučan, nekdanji predsednik RS
© Borut Peterlin

Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si.

Delite članek:


Preberite tudi

Prvi teden

Afera špageti ali afera Nobel burek?

V SDS želijo pozabiti na afero Black Cube, a jim to ne uspeva najbolje

Janša napovedal zamrznitev priznanja Palestine

Slovenski premier Janez Janša bo obnovil odnose z Izraelom

Uvodnik

Grega Repovž: V boj zoper komuniste!