»V Jugoslaviji smo lahko vsi kandidirali za stanovanjsko pravico ali dobili ugoden kredit«

IZJAVA DNEVA

Uredništvo
13. 2. 2020

"V prejšnji državi se ni dogajalo, da bi ljudi metali na cesto. Pomemben temelj je bil  v solidarnostnem skladu, v katerega je vsak delovno aktivni državljan prispeval od šest do devet odstotkov dohodka. Ob polni delovni dobi je tako vsak državljan prispeval dve stanovanji in pol. Tu je vidna podobnost z Dunajem, kjer zaposleni in delodajalci en odstotek prihodkov prispevajo v stanovanjsko malho, še enkrat toliko denarja pa zagotovi mestni proračun.

Poleg tega so ljudje v Jugoslaviji veliko gradili sami. Vsi smo lahko kandidirali za stanovanjsko pravico s popolno zaščito ali dobili ugoden kredit."

(Joža Aljančič, pravnica in strokovnjakinja za težave, s katerimi se srečujejo najemniki, v časopisu Dnevnik)

PREBERITE SI TUDI:

Prvomajski sprevod v Ljubljani leta 1961

Prvomajski sprevod v Ljubljani leta 1961
© Jože Gal / Večer / WikiCommons

Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si.

Delite članek:


Preberite tudi

Prvi teden

Afera špageti ali afera Nobel burek?

V SDS želijo pozabiti na afero Black Cube, a jim to ne uspeva najbolje

Janša napovedal zamrznitev priznanja Palestine

Slovenski premier Janez Janša bo obnovil odnose z Izraelom

Uvodnik

Grega Repovž: V boj zoper komuniste!