»Nekateri v svobodo kopljejo rov, mi stojimo v vrsti«
IZJAVA DNEVA
"Da se zdravje vrača v naše kraje, so pompozno naznanile neskončne kolone avtomobilov pred okenci največjega prodajalca hitre hrane, ki so se v duhu sproščanja karantenskih ukrepov spet odprla. V prijetnem ambientu, nekje med igralnim kotičkom in omarico z uporabljenimi pladnji, za zdaj še ne moremo uživati, a možnost prevzema hrane iz avtomobila spet obstaja, kar je pripeljalo do prazničnega vzdušja. Nekateri v svobodo kopljejo rov, mi stojimo v vrsti."
(Denis Živčec, novinar, o tem, kako smo Slovenke in Slovenci v torek v Ljubljani in Mariboru stali v kilometrski vrsti za McDonald's; v kolumni za Večer)

Ljubljana proti večeru. To ni vrsta pred bencinsko črpalko v času naftne krize, temveč kolona proti hamburgerju in krompirčku.
© Robert Balen / Večer