Hudo / Bug-a-salt

Solna pištola za muhe

Saša Eržen
MLADINA, št. 18, 30. 4. 2020

© Arhiv Mladine

Lorenzo Maggiore je že kot otrok rad streljal muhe z zračno puško, v katero je natresel pesek. To ga je navdihnilo, da je v srednjih letih izumil pištolo bug-a-salt, s katero muhe in preostale žuželke pošilja rakom žvižgat tako, da vanje izstreli ščepec navadne kuhinjske soli – slednjo je izbral zato, da ne pokvari okusa hrane, ki jo s pištolo ubrani pred žužki. Od leta 2012 do danes je zagrizenim žužkomrzcem po vsem svetu prodal poltretji milijon velikih plastičnih pištol in kakopak postal milijonar. Ne le muhe, na muhi pištole bug-a-salt se znajdejo tudi komarji, ščurki in ostali mrčes, eno polnjenje soli zadošča za osemdeset izstrelkov, najučinkovitejši pa je strel z oddaljenosti do enega metra. Izstrelek modela 2.0 žuželko sklati in pusti celo, izstrelek različice 3.0 pa jo razmesari ter je očitno namenjen bolj krvoločnim. Za Maggioreja so ene žuželke bolj svete od drugih: svari, naj se ga pazi vsak mrčes, ki se dotakne njegove jedače, nad pajke se spravi le, kadar ugriznejo koga iz njegove družine, metuljev in bogomolk pa se, pravi, z njegovo puško ne bi spodobilo ubijati.

Draga bralka, dragi bralec. Kdor želi danes ohraniti trezno glavo, mora imeti dostop do kakovostnih informacij.
Svet je, žal, nasičen z informacijskim šumom, dobre in premišljene analize, komentarji, recenzije in napovedi pa so v Mladini dostopni zgolj naročnikom. Ta prispevek smo za vas izjemoma odklenili.
Naredite tudi vi kaj zase, postanite naš naročnik in preizkusite Mladinin učinek.

Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si.

Delite članek:


Preberite tudi

V središču

Spomenka Hribar / Cerkvena protičlovečnost

Se bomo čez nekaj let znašli v vzdušju predvojne Slovenije, v kateri je Cerkev dirigirala vse politično in družbeno življenje?

Intervju

»Romski otroci smo imeli svoje razrede, pouk je potekal v barakah poleg šole«

Nataša Brajdič, romska aktivistka

Naslovna tema

Pustite nas pri miru

Cerkev si lasti pravico, da odloča o življenju od spočetja do smrti. Ostalim pa tega ne dovoli.