28. 8. 2020 | Mladina 35 | Kultura | Film
Project Power
Henry Joost & Ariel Schulman, 2020
zadržan
Sveta trojica.
Zakup člankov
Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,5 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?
28. 8. 2020 | Mladina 35 | Kultura | Film
zadržan
Sveta trojica.
Moč – oblast – je droga. Jasno, figurativno. Moč iz naslova filma Project Power, Netflixovega robustnega akcijskega sci-fi ringelšpila, pa je dobesedno droga, čisto nova in bleščava droga (Power!), ki je zarotniško preplavila krizni, depresivni, rasno in razredno razbiti New Orleans, kjer trčijo detektiv Frank (Joseph Gordon-Levitt), originalen kot Clint Eastwood in derivativen kot sodobni superjunaški filmi, genetsko spremenjeni Art (Jamie Foxx), skrivnosten kot art, in Robin (Dominique Fishback), reperka, ki ji dilanje prinaša več kot njen prosti slog.
»Mlada si. Temnopolta. In ženska. Sistem je oblikovan tako, da te bo vso požrl,« pravi Art. Sistem je kot droga, ki je prava revolucija, mamljiva in že skoraj warholska, saj vsakomur omogoča, da za pet minut – natanko za 5 minut! – postane svoj skrivni, latentni, nadnaravni, fantazijski jaz, da torej postane superjunak, Mož X, bodisi neviden, negorljiv, vnetljiv, gnetljiv, hiter ali neprebojen, vedno pripravljen na skok v Matrico, Odklenjenega ali Odred odpisanih – ali pa na overdose, ki svari, kako lažen in avtodestruktiven je občutek moči. Nikoli ne veš – lahko te raznese! Kar seveda velja tudi za Project Power, ki izgleda tako, kot da je na generikih, a brez prave moči, pa četudi besedo power slišimo večkrat kot besedo fuck v vseh Scorsesejevih filmih skupaj. (Netflix)
Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si. Minimalni pogoj za objavo je podpis z imenom in priimkom ter naslov. Slednji ne bo javno objavljen.