»Mladi si ne želimo živeti v regiji, ki bo kmalu postala »glavna« sežigalnica odpadkov«

FOTO DNEVA

Uredništvo
17. 11. 2020

© MAO Velenje

Mladinska aktivistična organizacija Velenje (MAO Velenje), »podružnica« Mladinske aktivistične organizacije iz Ljubljane, je bila ustanovljena z namenom ozaveščanja o temah, ki bodo vplivale na prihodnost mladih iz Velenja in okolice. V sporočilu za javnost so opozorili, da so člani MAO Velenje danes izvedli prvo akcijo. "Na ograjo, pri vrtcu Lučka Velenje, ki se nahaja zraven reke pake, smo obesili transparent z napisom #nesosežig. (So)sežig odpadkov naj bi bila »prihodnost« naše regije, mi pa takšne prihodnosti nočemo. Mladi si ne želimo živeti v regiji, ki bo kmalu postala »glavna« sežigalnica odpadkov v regiji in celotni Sloveniji. Da ne omenjamo, da je sežig odpadkov zelo škodljiv za zdravje celotne regije in tudi okolje," so zapisali v sporočilu za javnost ter poudarili, da mladim ni vseeno.

© MAO Velenje

Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si.

Delite članek:


Preberite tudi

Prvi teden

Afera špageti ali afera Nobel burek?

V SDS želijo pozabiti na afero Black Cube, a jim to ne uspeva najbolje

Janša napovedal zamrznitev priznanja Palestine

Slovenski premier Janez Janša bo obnovil odnose z Izraelom

Uvodnik

Grega Repovž: V boj zoper komuniste!