Solidarni snežak

Zmagovalec natečaja Plaktivat

Uredništvo
3. 3. 2021

Na 13. mednarodni natečaj, ki je v središče postavil družbeni pojem solidarnost, je prispelo 336 del iz 28 različnih držav. Strokovno žirijo so s kreativno rešitvijo "Snežak" najbolj prepričali avtorji Peter Zabret, Rok Flego in Lenart Slabe iz agencije Pristop. Plakati, ki spodbujajo k solidarnosti, bodo predstavljeni na 500 TAM-TAMovih plakatnih mestih po Sloveniji.

"Zmagovalni plakat ustreza vsem kriterijem dobrega plakata, hkrati pa je uspel kompleksno temo solidarnosti predstaviti na izviren, preprost in topel način. Z otroškostjo nagovarja vse generacije in nas navdihuje k solidarnosti," je o izboru zapisala sedemčlanska žirija.

Namen tokratne akcije, ki jo je pripravil TAM-TAM Inštitut, je "spodbujanje in krepitev solidarnosti v družbi, odpiranje pogovora o temeljih solidarnostnih vrednot in refleksija o pomenu solidarnosti za oblikovanje boljše družbe v naši prihodnosti." 

Izbor najboljšega plakata je opravila strokovna komisija v sestavi: Sašo Petek (Agencija 101), Katja Petrin Dornik (Grey), Vasja Grabner (AV studio), Domen Husu (Yin Young), Martina Kokovnik Hakl, Luka Bajs (Grey), Tomaž Drozg (TAM-TAM).

Na Facebook strani so objavljeni tudi finalisti.

Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si.

Delite članek:


Preberite tudi

Prvi teden

Zmaga sindikatov

Božičnica bo, a to je bila ena od redkih sindikalnih zmag v zadnjih desetletjih

Intervju

»Danes ne gre samo za to, da je resnica nepomembna. Cilj je resnico uničiti.«

Éric Fassin, sociolog

Naslovna tema

Dovolj nasilja

Če bosta policija in pravosodje še naprej delovala neobčutljivo in nasilja ne bosta obravnavala prednostno, bosta nasilnežem pošiljala enako sporočilo kot doslej. Da se nasilje izplača.