Kultura / »Ljudje preveč delamo in premalo živimo«

IZJAVA DNEVA

Uredništvo
3. 5. 2023

"Ljudje preveč delamo in premalo živimo. Sem zelo delavna, a vem, da se tudi iztrošim. Obožujem esej o dolgočasju Hermana Hesseja, kot otrok sem se znala dolgočasiti, pozneje ne več. A v dolgčasu domuje veliko navdiha. Takrat gremo na točko nič in spet se lahko začnemo čuditi stvarem. Ko sem zelo veliko delala, mi je manjkalo življenjske energije, ker se nisem ničemur več čudila. Naša družba je tako orientirana v produktivnost, da včasih pozabimo, kaj je vse tisto lepo, zaradi česar je vredno živeti."

(Igralka Maša Derganc o tem, da obožuje prosti čas; v intervjuju za Delo)

Maša Derganc v predstavi Gospa Dalloway

Maša Derganc v predstavi Gospa Dalloway
© Peter Uhan / SNG Drama Ljubljana

Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si.

Delite članek:


Preberite tudi

Prvi teden

Afera špageti ali afera Nobel burek?

V SDS želijo pozabiti na afero Black Cube, a jim to ne uspeva najbolje

Naslovna tema

Ljudska fronta 2026

Kako se v spremenjenih razmerah upreti radikalnemu preoblikovanju oblasti?

Uvodnik

Grega Repovž: V boj zoper komuniste!