»Poslovneži in menedžerji so nekakšen SDS ali NSi minus kulturni boj«

IZJAVA DNEVA

Uredništvo
22. 7. 2023

"Halo, ki je nastal okrog zakona o dolgotrajni oskrbi, ni daleč od desničarstva. Poslovneži in menedžerji so v resnici desna koalicija. Tako rekoč naravni zavezniki desničarjev. Oni so nekakšen SDS ali NSi minus kulturni boj. Ne zanimajo jih domobranci, ne zanimajo hih spomeniki, ne zanima jih čaščenja žrtve komunističnega nasilja, niso obsedeni s kulturnim marksizmom, niti z LGBT kot namišljenim nasprotjem družine.

"Toda če niso obsedeni s kulturnim bojem, so pa zato tem bolj obsedeni s socialnim. Bolj kot najbolj deprivilegirani reveži. Bolj kot tako imenovani ponosni nasledniki saj veste koga ali česa. Verjetno celo bolj kot tisti, ki bi jih z bajoneti naterali v morje."

(Kolumnist Marko Crnkovič o odzivu slovenskih gospodarstvenikov na zakon o dolgotrajni oskrbi; via Večer)

Tibor Šimonka, predsednik Gospodarske zbornice Slovenije

Tibor Šimonka, predsednik Gospodarske zbornice Slovenije
© Borut Krajnc

Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si.

Delite članek:


Preberite tudi

Prvi teden

Afera špageti ali afera Nobel burek?

V SDS želijo pozabiti na afero Black Cube, a jim to ne uspeva najbolje

Naslovna tema

Ljudska fronta 2026

Kako se v spremenjenih razmerah upreti radikalnemu preoblikovanju oblasti?

Uvodnik

Grega Repovž: V boj zoper komuniste!