»Zahtevati zgolj nižje davke ni pošteno«

IZJAVA DNEVA

Uredništvo
2. 6. 2024

"Ne govorimo več o davčni reformi, temveč o davčnih spremembah. In sicer zato, ker gre za zelo kompleksen sistem, ki ga ni mogoče reformirati zgolj z enim paketom ukrepov. Zdaj predstavljamo le prvi paket sprememb, ki bodo začele veljati prihodnje leto. Vzporedno pripravljamo ostale. Kaj si želimo v naši državi? Ljudje bi imeli vse, najboljšo zdravstveno oskrbo, najvišje pokojnine, odlično socialno oskrbo, najvišje nadomestilo za brezposelne. Ampak žal nimamo tiskarne denarja, da bi vse to plačali. Če nekdo terja nižje davke, naj tudi odgovori, katere pravice naj sočasno porežemo. Naj znižamo pokojnine, transferje v zdravstveno blagajno, nadomestila? Zahtevati zgolj nižje davke ni pošteno. Naš ključni cilj je razbremenitev dela in selektivna obremenitev premoženja."

(Minister za finance Klemen Boštjančič, v intervjuju za Dnevnikov Objektiv, o tem, kaj so osnovni poudarki davčne reforme)

Klemen Boštjančič

Klemen Boštjančič
© Luka Dakskobler

Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si.

Delite članek:


Preberite tudi

Prvi teden

Afera špageti ali afera Nobel burek?

V SDS želijo pozabiti na afero Black Cube, a jim to ne uspeva najbolje

Janša napovedal zamrznitev priznanja Palestine

Slovenski premier Janez Janša bo obnovil odnose z Izraelom

Uvodnik

Grega Repovž: V boj zoper komuniste!