»Politiki bi vsi radi bili dončići« 

IZJAVA DNEVA

Uredništvo
17. 7. 2024

"Politiki bi vsi radi bili dončići. Celo komentatorji in analitiki za nekoga na politični sceni radi rečejo, da je novi Dončić. To, da predsednik vlade Robert Golob raje leti na tekmo Dončića v Dallas kot na še eno mirovniško konferenco o Ukrajini, je več kot povedno. Slikati se z Dončićem je vredno več kot rokovanje z državniki, ki so tam zato, da ničesar ne rešijo. Luka vseeno skuša rešiti izid tekme. Funkcionarjev pa ne bo rešil. Razrešila jih bo ulica. Tako kot bo novo razrešitev izvedla ulica čez dve leti na volitvah ..."

(Kolumnist Leon Magdalenc o iskanju novega odrešitelja; v Dnevnikovi kolumni)

Luka Dončić

Luka Dončić
© Erik Drost / Wikimedia Commons

Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si.

Delite članek:


Preberite tudi

Prvi teden

Afera špageti ali afera Nobel burek?

V SDS želijo pozabiti na afero Black Cube, a jim to ne uspeva najbolje

Janša napovedal zamrznitev priznanja Palestine

Slovenski premier Janez Janša bo obnovil odnose z Izraelom

Uvodnik

Grega Repovž: V boj zoper komuniste!