Kakšna je ocena teroristične ogroženosti v Sloveniji?

Sekretariat Sveta za nacionalno varnost je obravnaval razmere na Bližnjem vhodu in v svetu ter možne varnostne posledice za Slovenijo

STA
24. 6. 2025

Sekretariat Sveta za nacionalno varnost je danes obravnaval razmere na Bližnjem vhodu in v svetu ter možne varnostne posledice za Slovenijo. Ocenili so, da ocena teroristične ogroženosti Slovenije ostaja srednja. Seje se je udeležil tudi predsednik vlade Robert Golob.

Člani sekretariata Sveta za nacionalno varnost (Snav) so na današnji seji skupaj s premierjem Golobom opravili kratko izmenjavo mnenj o aktualnih varnostnih razmerah, vključno s tveganji terorizma in področjem nezakonitih migracij, so sporočili iz urada vlade za komuniciranje (Ukom).

Seznanili so se tudi z informacijami o zaščiti slovenskih državljanov na diplomatskih, vojaških in drugih misijah v tujini ter o uspešno zaključeni evakuaciji slovenskih državljanov iz Irana.

Slovenija je po vzoru številnih drugih držav prejšnji teden iz Irana umaknila diplomatsko osebje in njihove družinske člane. 

Sprejeta je bila odločitev, da bo razmere na Bližnjem vzhodu še naprej tedensko spremljala operativna skupina sekretariata Snav.

Sekretariat se je danes sestal v luči napetih razmer na Bližnjem vzhodu, kjer naj bi danes po 12 dneh obstreljevanja, medsebojnih zračnih napadov in tudi obsežnega bombnega napada ZDA na Iran obveljalo premirje med Iranom in Izraelom, ki je 13. junija z napadom na islamsko republiko sprožil nov konflikt v regiji.

Slovenija je po vzoru številnih drugih držav prejšnji teden iz Irana umaknila diplomatsko osebje in njihove družinske člane. Zunanje ministrstvo je pomagalo tudi pri evakuaciji več slovenskih državljanov iz regije, pred tem pa kmalu po izbruhu konflikta med Izraelom in Iranom odsvetovalo vsa potovanja iz turističnih in drugih nenujnih razlogov v Iran, Izrael in sosednjo Jordanijo.

Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si.

Delite članek:


Preberite tudi

Bi šli na ulice zato, da bi Stevanoviću dopovedali, naj odstopi?

IZJAVA DNEVA

Izraelsko veleposlaništvo v Ljubljani že septembra

To bo prvo izraelsko veleposlaništvo v Sloveniji

Desnica pripravlja ustavno obtožbo zoper predsednico republike

Peter Jambrek Nataši Pirc Musar očita "ogrožanje državne varnosti", saj se "druži z ruskimi državljani"