»Zaradi tega se lahko počutimo zelo nemočne«
IZJAVA DNEVA
"Kot potrošniki, državljani in ljudje se zaradi tega lahko počutimo zelo nemočne. Ker ne vemo, kako lahko ukrepamo, nazadnje ne storimo nič. Zato ima tu izjemno pomembno vlogo izobraževanje. Sem soustanoviteljica laboratorija za trajnostno modo, ki smo ga odprli v zelo poslovno naravnani sredini fakultete. In v času, ko sem tam delala, sem lahko spremljala preobrazbo naših študentov. Ob začetku študija o teh posledicah mode niso vedeli nič, ko pa so program končali, imeli do tega povsem drugačen odnos. Nato so s svojo kreativnostjo ustvarili nove rešitve, nove poslovne modele, nove načine dela. To me zelo navdušuje."
"Rešitve namreč obstajajo. Po vsem svetu obstajajo gibanja, v katerih ljudje skupaj iščejo nove načine delovanja na področju mode. Če se ti laboratoriji povežejo, se bodo lahko še veliko hitreje razvijali."
(Tamara Schoon z Univerze za uporabne znanosti Inholland, kjer raziskuje trajnostne poslovne inovacije, in to, kako se te pobude razvijajo in rastejo, o tem, da čeprav se posledic, ki jih povzroča tekstilna industrija, v družbi vse bolj zavedamo, pa se spremembe dogajajo veliko prepočasi; via Radio Prvi)