»Demokrati so politični oksimoron brez primere«
IZJAVA DNEVA
"Demokrati so politični oksimoron brez primere. In esdeesov trojanski konj, čeprav tega ne bodo seveda nikoli priznali. Kako je mogoče, da si to žlahtno ime nadene partija, ki je skočila iz gnezda najbolj nedemokratične stranke v državi? Stranke, kjer je njen vodja po dolžini vladanja že zdavnaj prekosil najstrašnejše diktatorje in zločince današnjega sveta, kot je Vladimir Putin."
"Iz nedemokracije se nikoli ne more roditi demokracija. To Anže Logar, ki povrh vsega sploh ni bil izvoljen v parlament (volivci vedno kaznujejo izdajalce), že dokazuje. Z izključevanjem Levice, ki je dala najmočnejši pečat dosedanji vladni koaliciji. Predvsem s projekti, ki se jih ni doslej loteval (skoraj) nihče. Ne nazadnje tudi z dvigom minimalne plače, ki se ji je neoliberalna desnica vselej na široko izogibala."
"Izključevanje nima nič opraviti z demokracijo. Prej z diktaturo. Zato bo Anže Logar, če bo seveda prišlo do koalicijskega dogovora z njim, sila problematičen partner, ki bo zgolj izsiljeval."
(Nekdanji dopisnik in publicist Branko Soban o tem, da se iz nedemokracije nikoli ne more roditi demokracija; v kolumni za siol.net)

Anže Logar
© Luka Dakskobler