Politični vihar prihaja v obliki četrte vlade Janeza Janše

IZJAVA DNEVA

13. 4. 2026

"Slovenija je z izvolitvijo Zorana Stevanovića na položaj predsednika državnega zbora doživela politično-družbeni potres, ki mu v parlamentarni zgodovini ni para. Sanitarnega kordona, kot smo ga poznali, ni več. Drugo najvišjo politično funkcijo v državi je prevzel demagog, ki je bil v preteklosti pravnomočno obsojen za poskus goljufije. Na čelo zakonodajne veje oblasti se je povzpel populist, ki zavrača obstoječ politični sistem in dvomi o znanosti. Parlament je pristal v rokah proruskega kontroverzneža, ki ga slavi režim Aleksandra Vučića. Širši kontekst zgodbe o Stevanoviću predstavlja zloveščo napoved prihajajočega mandata. To je šele začetek političnega viharja z desne, ki prihaja v obliki četrte vlade Janeza Janše."

(Novinar Matej Grošelj o tem, da izvolitev Zorana Stevanovića predstavlja zloveščo napoved prihajajočega mandata; v komentarju za Večer)

Janez Janša, predsednik SDS, si želi Sloveniji vladati še četrtič

Janez Janša, predsednik SDS, si želi Sloveniji vladati še četrtič
© Borut Krajnc

Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si.

Delite članek:


Preberite tudi

V središču

Zakaj se Janši to, kar počne Mijič, zdi le »malenkost«

Kranjec moj mu osle kaže!

V središču

Najboljša ali najbolj kriminalna obveščevalna služba na svetu?

Izraelski vohuni vzbujajo strah in občudovanje hkrati. Za ene je Mosad najboljša, za druge najbolj kriminalna obveščevalna služba na svetu. Ni pa dvoma: to je organizacija, ki je svet pripeljala v vojno z Iranom.

Naslovna tema

Muzej voščenih lutk

Bo novi Muzej slovenske osamosvojitve predstavil osamosvojitev zgolj kot bleščeče zaporedje zmag in odločitev peščice državnikov ali tudi kot protisloven proces s poraženci, zablodami in temnimi platmi?