Kako nekdo postane kriminalec

IZJAVA DNEVA

20. 4. 2026

"Če sem čisto iskren, te odločitve ponavadi niso zelo premišljene ali racionalne. Gre za impulz, intuicijo, da nekako zavohaš zgodbo. Svoje zgodbe imajo praviloma ljudje, ki so se znašli v težjih, nam manj umljivih okoliščinah, ker so nekam zabredli, ker so se nekje zataknili."

"Nismo nameravali delati portretov kriminalcev, pač pa nas je zanimala geneza tako imenovane kriminalne identitete, kako nekdo postane kriminalec. Zanimalo nas je tudi, kakšno možnost ima tak človek, da se vrne v družbo čim manj obremenjen, in kako se lahko rehabilitira. Šli smo v njihovo preteklost, v otroštvo, in v prihodnost."

"Film so razumeli kot priložnostno spoved in zavezo, ki bo, ker bo javno objavljena, opora za njihovo rehabilitacijo."

(Metod Pevec, režiser dokumentarnega filma Ko pridem ven, ki govori o zapornikih na Dobu, o tem, kaj ga žene k poglabljanju v zahtevne teme o ljudeh z družbenega roba; v intervjuju za Nedelo)

Prizor iz filma Ko pridem ven

Prizor iz filma Ko pridem ven

1141093828

Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si.

Delite članek:


Preberite tudi

Bleferja leta / Anže Logar in Janez Janša

V središču

»Plin uporabljajte, plin. Še enkrat, plin!«

Kdo je novi generalni direktor policije Danijel Lorbek in zakaj njegovo imenovanje pomeni rehabilitacijo prekomerne policijske represije iz časa prejšnje Janševe vlade