»Andskega virusa v Sloveniji ni«
IZJAVA DNEVA
"Ocena javnozdravstvenega tveganja za Slovenijo ostaja enaka: gre za majhno, zanemarljivo tveganje. Slovenskih potnikov na ladji ni bilo, a pozorno spremljamo situacijo, ker vemo, da gre za resno bolezen, za katero ni zdravila, spremljamo pa tudi vsa navodila Svetovne zdravstvene organizacije oziroma evropskega centra za nalezljive bolezni. Andskega virusa v Sloveniji ni."
(Eva Grilc z Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ) o tveganjih, povezanih z hantavirusom oziroma andskim virusom pri nas; v izjavi za javnost)