»Stojimo pred tem, da vse izgubimo na en mah«
IZJAVA DNEVA
"Danes, po šestintridesetih letih kolikor toliko spodobnega, nikakor pa ne idealnega delovanja demokratične družbene in politične ureditve (svoboda združevanja, redne volitve, ločitev med zakonodajno, izvršno in sodno oblastjo, medijska svoboda …), stojimo pred tem, da vse to, kar smo dosegli, da bi si omogočili mirno, civilno življenje, izgubimo na en mah."
"Še pred potrditvijo bodoče Janševe četrte vlade je vladajoča koalicija v pravkar izvoljenem parlamentu z zakoni, ki jih je sprejela ali jih namerava sprejeti, že udarila po temeljih liberalnodemokratske družbene ureditve. Na udaru tokrat niso predvsem opozicijske politične stranke, ki sedijo v parlamentu. Cilj razgradnje, politične pacifikacije, nadzorovanja, maščevanja in kaznovanja je vse to, kar imenujemo civilna družba – nevladne organizacije, mediji, sindikati, publicisti in državljani kar tako."
(Bivši politik Pavel Gantar o tem, da vse, kar smo dosegli, da bi si omogočili mirno, civilno življenje, lahko izgubimo na en mah; v kolumni za Večer)

Janez Janša, novi premier in predsednik SDS
© Gašper Lešnik