8 dni na teden / Bogati brezposelni
Peter Petrovčič
MLADINA, št. 34, 27. 8. 2009

© Borut Krajnc
Množica ministrov prejšnje vlade, ki od države še kar vleče nadomestilo za brezposelnost, bo očitno ostala vsaj brez regresa za letni dopust. Tako se je odločila vlada na podlagi mnenja ministrstva za javno upravo, ki pravi, da prejemniki nadomestila za brezposelnost niso zaposleni in zato nimajo pravice ne do dopusta in tudi ne do regresa zanj. V NSi, kjer nadomestilo vlečejo kar štirje bivši ministri (vključno z Andrejem Bajukom, ki sicer prejema pokojnino iz tujine v višini okoli 100.000 ameriških dolarjev na leto), so ostro protestirali in vlado obtožili nezakonitega ravnanja. Nadomestilo, kot je znano, še vedno prejema tudi visokoetični Gregor Virant.
ŽELITE ČLANEK PREBRATI V CELOTI?
Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,5 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?
Peter Petrovčič
MLADINA, št. 34, 27. 8. 2009

© Borut Krajnc
Množica ministrov prejšnje vlade, ki od države še kar vleče nadomestilo za brezposelnost, bo očitno ostala vsaj brez regresa za letni dopust. Tako se je odločila vlada na podlagi mnenja ministrstva za javno upravo, ki pravi, da prejemniki nadomestila za brezposelnost niso zaposleni in zato nimajo pravice ne do dopusta in tudi ne do regresa zanj. V NSi, kjer nadomestilo vlečejo kar štirje bivši ministri (vključno z Andrejem Bajukom, ki sicer prejema pokojnino iz tujine v višini okoli 100.000 ameriških dolarjev na leto), so ostro protestirali in vlado obtožili nezakonitega ravnanja. Nadomestilo, kot je znano, še vedno prejema tudi visokoetični Gregor Virant.