striptiz / Nebojša Pop -Tasić, slovenski gledališki delavec

Poznamo ga kot vsestranskega ustvarjalca, ki je na oder med drugim postavil duhovito predstavo

MLADINA, št. 15, 15. 4. 2010

/media/www/slike.old/mladina/pstriptiznebojsa_pop_tasicb5.jpg

© Borut Peterlin

“Svojo gledališko ‘kariero’ sem začel pravzaprav kot ‘glasbenik’. V mariborski Drami sem ‘napisal glasbo’ za Brechtovega Baala, temu je sledil Kabaret Karla Jedermana. Potem sem postal ‘dramaturg’. Sicer pa vse svoje ‘poklice’ dajem v narekovaje. Kot sedemletnega fanta me je učiteljica klavirja tri mesece mlatila po glavi tako vztrajno, da sem prenehal igrati klavir in postal ‘glasbenik’. ‘Gledališčnik’ sem postal iz prezira do umetnosti in gledališča. ‘Delavec’ sem postal zato, ker sem len. Zdaj sem že izkušen in zrel, zato vem, da vse, kar delam, delam iz strahopetnosti, maščevalnosti, frustriranosti in neumnosti. Na ta način poskušam premagati svojo vzvišenost, nečimrnost, pravičnost in (nes)pamet. Koncert v Mini teatru bo še en poskus. Hasta la victoria siempre!”

ŽELITE ČLANEK PREBRATI V CELOTI?

Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,5 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?


Članke lahko zakupite tudi s plačilnimi karticami ali prek storitve PayPal, Apple Pay ali Google Pay.

Tedenski zakup ogleda člankov
> Za ta nakup se je potrebno .


Za daljše časovne zakupe se splača postati naročnik Mladine. Mesečna naročnina, ki jo je mogoče kadarkoli prekiniti, znaša že od 16,20 EUR dalje.


MLADINA, št. 15, 15. 4. 2010

/media/www/slike.old/mladina/pstriptiznebojsa_pop_tasicb5.jpg

© Borut Peterlin

“Svojo gledališko ‘kariero’ sem začel pravzaprav kot ‘glasbenik’. V mariborski Drami sem ‘napisal glasbo’ za Brechtovega Baala, temu je sledil Kabaret Karla Jedermana. Potem sem postal ‘dramaturg’. Sicer pa vse svoje ‘poklice’ dajem v narekovaje. Kot sedemletnega fanta me je učiteljica klavirja tri mesece mlatila po glavi tako vztrajno, da sem prenehal igrati klavir in postal ‘glasbenik’. ‘Gledališčnik’ sem postal iz prezira do umetnosti in gledališča. ‘Delavec’ sem postal zato, ker sem len. Zdaj sem že izkušen in zrel, zato vem, da vse, kar delam, delam iz strahopetnosti, maščevalnosti, frustriranosti in neumnosti. Na ta način poskušam premagati svojo vzvišenost, nečimrnost, pravičnost in (nes)pamet. Koncert v Mini teatru bo še en poskus. Hasta la victoria siempre!”

Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si.

Delite članek:


Preberite tudi

Prvi teden

Afera špageti ali afera Nobel burek?

V SDS želijo pozabiti na afero Black Cube, a jim to ne uspeva najbolje

Janša napovedal zamrznitev priznanja Palestine

Slovenski premier Janez Janša bo obnovil odnose z Izraelom

Uvodnik

Grega Repovž: V boj zoper komuniste!