RTV / Biseri iz leta 2005
Zbrali smo nekaj stališč, ki so jih ob prvem referendumu o zakonu o RTV Slovenija zagovarjali tisti, ki so takrat želeli uveljaviti novi zakon o RTV Slovenija. Gre za isto politično linijo, ki želi zdaj z drugim referendumom ohraniti takrat izbojevani, Grimsov zakon.

Avtor obstoječega zakona o RTV Slovenija, poslanec SDS Branko Grims
© Matej Leskovšek
»Na referendumu gre za eno stvar - prevzeti ali ne prevzeti politično kontrolo vladajoče večine nad javno RTV ... obdržati politično kontrolo nad televizijo, kot ste jo držali petdeset let.«
(Nekdanji ustavni sodnik Tone Jerovšek v soočenju na TV Slovenija)
»Rekli smo le, da je mogoče doseči drugačen, boljši program. Že samo to, da se bo RTV bolj odprla za tiste zabavne glasbene skupine, ki jih ljudje radi poslušajo, pa jih sedaj skoraj nikoli nimajo priložnosti slišati na RTV ...«
(Pisec zakona Branko Grims v Dnevniku)
»Opozicija, kot smo videli, nima interesa za ta parlamentarni program, zato ker so vsi mediji danes opozicijski. Koalicija ima interes, da bi prišlo do parlamentarnega programa, ker nimamo dostopa do medijev.«
(Poslanec SDS Miro Petek v soočenju na TV Slovenija)
»Govedorejci podpiramo spremembe, ki jih z novim zakonom o RTV prinaša vlada, in menimo, da je skrajni čas, da se otresemo kmetijskega režima, ki je ekonomsko neučinkovit in ki je desetletja zaviral razvoj kmetijstva in podeželja.«
(Izjava Govedorejskega poslovnega združenja)
»Nacionalna televizija in radio o Cerkvi dostikrat ne poročata dovolj profesionalno ali pa celo izrazito pristransko. Nazoren primer takšnega poročanja je vztrajno prikazovanje pokojnega papeža Janeza Pavla II. in tudi sedanjega papeža Benedikta XVI. kot dveh zadrtih konservativcev, ki se ne zmenita za potrebe ljudi.«
(Izjava Komisije Pravičnost in mir in Komisije za sredstva družbenega obveščanja pri Slovenski škofovski konferenci)
»Pri nas se dela iz tega zakona velik teater, kot da v Evropi problem grozno odmeva. Vlečejo se povsem neustrezne primerjave z nekim svetom, v katerega ne spadamo več. Konec koncev smo člani EU in spoštujemo demokratične norme. Res ne vem, zakaj je potrebno toliko hrupa!«
(Tedanji minister za kulturo Vasko Simoniti v Sobotni prilogi Dela)