Manipulator / Cunjakov antikvariat

Ulični prodajalec se seli s ceste

SO
MLADINA, št. 7, 19. 2. 2001

Cunjakov antikvariat

Cunjakov antikvariat
© Marko Jamnik

Samooklicani kulturni minister v senci, bobnar, tekstopisec in poet Dušan Cunjak, ki že tri leta na cesti razveseljuje predvsem študente in tiste s tanjšo denarnico s privlačnimi cenami rabljene literature, bo končno prišel tudi do pokritega prostora.

ŽELITE ČLANEK PREBRATI V CELOTI?

Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 5 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?


Članke lahko zakupite tudi s plačilnimi karticami ali prek storitve PayPal, Apple Pay ali Google Pay.

Tedenski zakup ogleda člankov
> Za ta nakup se je potrebno .


Za daljše časovne zakupe se splača postati naročnik Mladine. Mesečna naročnina, ki jo je mogoče kadarkoli prekiniti, znaša že od 17,00 EUR dalje.


SO
MLADINA, št. 7, 19. 2. 2001

Cunjakov antikvariat

Cunjakov antikvariat
© Marko Jamnik

Samooklicani kulturni minister v senci, bobnar, tekstopisec in poet Dušan Cunjak, ki že tri leta na cesti razveseljuje predvsem študente in tiste s tanjšo denarnico s privlačnimi cenami rabljene literature, bo končno prišel tudi do pokritega prostora.

Založnik, ki ima glavno stojnico postavljeno na Šuštarskem mostu, še dve podružnici pa pred kinom Šiška in Maximarketom, in ki se ponaša z dvema milijonoma prodanih rabljenih knjig, bo v ponedeljek odprl svoj antikvariat (Švecner) v stari Ljubljani na Gornjem trgu 10.

Ker je lokacija v samem središču mesta, se je obrnil tudi na mestno birokracijo, ki pa mu ni bila voljna priskočiti na pomoč: "Razočaran sem nad občino." Njegovega projekta namreč niso finančno podprli. Kljub temu še vedno obljublja najcenejše izdelke, saj cene knjig večinoma ne presegajo meje tristo tolarjev. Namenjene pa so predvsem prodaji študentom, dijakom in upokojencem. Z novo pridobljenimi prostori bo začel tudi z novo dejavnostjo. Vsako leto naj bi pripravil festival poezije mladih ustvarjalcev. Prvi se ima zgoditi že letos maja, zmagovalec pa bo nagrajen s knjižno izdajo svojih pesmi.

Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si.

Delite članek:


Preberite tudi

V središču

Kurz pri Janši z izraelskimi »sanjami«

Zakaj se je nekdanji avstrijski premier Sebastian Kurz prejšnji ponedeljek sestal z Janezom Janšo

V središču

Kam izginja osebni zdravnik?

Direktorica Zdravstvenega doma Ljubljana opozarja na resnično težavo pomanjkanja zdravnikov in na konkurenco koncesionarjev. A iz pravilno postavljene diagnoze ne sledi, da je administrativni dan prava rešitev.

Naslovna tema

Proti Sloveniji

Zakaj Tanja Fajon ni smela postati Slovenka na najvišjem položaju v administraciji Evropske unije