Manipulator / Slovenija brez avtocest

Diletantski turistični vodniki

Gregor Cerar
MLADINA, št. 32, 13. 8. 2001

Imamo res tako malo avtocest?

Imamo res tako malo avtocest?

Zadnja odmevnejša kadrovska zamenjava vlade je bil odstavitev direktorice Slovenske turistične organizacije (STO) Barbare Gunčar. Že ob njenem imenovanju je bilo precej dvomov, ali je sploh primerna za ta položaj. Slovenski turistični delavci se sicer na veliko ukvarjajo z različnimi "nacionalnimi" programi, kako zadržati mimobežne turiste vsaj za dan ali dva v Sloveniji, če ne že za daljše obdobje. Vse skupaj pa ni nič drugega kot kopija podobnih programov iz tujine.

ŽELITE ČLANEK PREBRATI V CELOTI?

Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,5 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?


Članke lahko zakupite tudi s plačilnimi karticami ali prek storitve PayPal, Apple Pay ali Google Pay.

Tedenski zakup ogleda člankov
> Za ta nakup se je potrebno .


Za daljše časovne zakupe se splača postati naročnik Mladine. Mesečna naročnina, ki jo je mogoče kadarkoli prekiniti, znaša že od 16,20 EUR dalje.


Gregor Cerar
MLADINA, št. 32, 13. 8. 2001

Imamo res tako malo avtocest?

Imamo res tako malo avtocest?

Zadnja odmevnejša kadrovska zamenjava vlade je bil odstavitev direktorice Slovenske turistične organizacije (STO) Barbare Gunčar. Že ob njenem imenovanju je bilo precej dvomov, ali je sploh primerna za ta položaj. Slovenski turistični delavci se sicer na veliko ukvarjajo z različnimi "nacionalnimi" programi, kako zadržati mimobežne turiste vsaj za dan ali dva v Sloveniji, če ne že za daljše obdobje. Vse skupaj pa ni nič drugega kot kopija podobnih programov iz tujine.

Tako se kar kopičijo nekakšni turistični vodniki, glede na znak STO imajo tudi njihov žegen in naj bi bi promovirali Slovenijo. Večina pa je bolj ali manj narejena precej pomanjkljivo. Ali pa celo naravnost škandalozno.

Med slednje sodi Turistični vodnik po Sloveniji, ki ga izdaja mariborsko podjetje Petindvajset, d. o. o. V njem so sicer nekateri avtorski potopisni teksti, drugi so zgolj prepisani iz propagandnih materialov z interneta, višek vsega pa je karta Slovenije.

Vsak tujec, ki bi se hotel orientirati po tem zemljevidu, bi se lahko v teh krajih izgubil. Kljub temu da Slovenija, sicer z rahlo zamudo, gradi avtocestni križ, po karti sodeč avtoceste ne obstajajo. Tako na karti ne obstaja niti avtocesta med Mariborom in Vranskim niti avtocesta na Goriškem, prav tako pa še niso zgradili ljubljanske obvoznice. Avtorji se sicer hvalijo, da je jim je uporabo slovenskega turističnega logotipa dovolila STO. Slednja pa očitno podeljuje svoje simbole, in celo sredstva očitno brez preverjanj, kaj kdo z njimi sploh počne. Kakšen je njihov kriterij, pa nam na STO težko pojasnijo, saj je bila zato pristojna direktorica, ki pa je sredi turistične sezone morala zapustiti svoj položaj.

Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si.

Delite članek:


Preberite tudi

»Domobranci ne priznajo, da so bili na napačni strani«

IZJAVA DNEVA

Janez Janša / »Komunisti želijo uničiti našo civilizacijo«

V intervjuju za poljski spletni portal Višegrad24 je Janez Janša povedal, da verjame v teorije zarote o veliki zamenjavi, ki da preti Evropi in zahodni civilizaciji