Manipulator / Manipulacija z zadovoljstvom

Minister Zver se sklicuje na stare podatke

Vanja Pirc
MLADINA, št. 3, 27. 1. 2008

© Marko Pigac

Podpredsednik SDS in minister za šolstvo in šport Milan Zver se je v zadnjem času večkrat javno pohvalil, da je v naši državi vse več optimizma. To naj bi, kot je poudarjal Zver, dokazovali izsledki javnomnenjske raziskave Eurobarometer, evropske raziskave, ki jo za potrebe institucij EU opravljajo že od leta 1973. Minister Zver je namreč v oddaji Omizje na TV Slovenija med drugim povedal, da smo po Eurobarometru "iz letošnje pomladi" "Slovenci med najbolj zadovoljnimi ljudmi v Evropski uniji". Le nekaj dni zatem pa je v Trenjih na POP TV še enkrat ponovil, da je "Eurobarometer prikazal zadovoljstvo ljudi v Evropi in Slovenci smo med najbolj zadovoljnimi narodi v Evropi".

ŽELITE ČLANEK PREBRATI V CELOTI?

Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,5 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?


Članke lahko zakupite tudi s plačilnimi karticami ali prek storitve PayPal, Apple Pay ali Google Pay.

Tedenski zakup ogleda člankov
> Za ta nakup se je potrebno .


Za daljše časovne zakupe se splača postati naročnik Mladine. Mesečna naročnina, ki jo je mogoče kadarkoli prekiniti, znaša že od 16,20 EUR dalje.


Vanja Pirc
MLADINA, št. 3, 27. 1. 2008

© Marko Pigac

Podpredsednik SDS in minister za šolstvo in šport Milan Zver se je v zadnjem času večkrat javno pohvalil, da je v naši državi vse več optimizma. To naj bi, kot je poudarjal Zver, dokazovali izsledki javnomnenjske raziskave Eurobarometer, evropske raziskave, ki jo za potrebe institucij EU opravljajo že od leta 1973. Minister Zver je namreč v oddaji Omizje na TV Slovenija med drugim povedal, da smo po Eurobarometru "iz letošnje pomladi" "Slovenci med najbolj zadovoljnimi ljudmi v Evropski uniji". Le nekaj dni zatem pa je v Trenjih na POP TV še enkrat ponovil, da je "Eurobarometer prikazal zadovoljstvo ljudi v Evropi in Slovenci smo med najbolj zadovoljnimi narodi v Evropi".

Povsem nerazumljivo je, zakaj minister Zver govori o vse bolj zadovoljnih Slovencih, če pa številne aktualne javnomnenjske raziskave kažejo, da se v Sloveniji trenutno povečuje splošno nezadovoljstvo. To potrjujejo tudi izsledki zadnjega, jesenskega Eurobarometra. Če so evropski statistiki še v pomladanski raziskavi izmerili, da 34 % Slovencev misli, da se jim bo v naslednjih dvanajstih mesecih življenje izboljšalo, je bilo ob jesenskem merjenju takšnih samo še 26 %. Stopnja optimizma se je izmed vseh držav v EU 27 v zadnjega pol leta skorajda najbolj zmanjšala prav v Sloveniji, sočasno s tem pa so pri nas dramatično porasla negativna pričakovanja. Glede na zadnji Eurobarometer so bolj negativni od nas v celotni EU 27 samo še Latvijci. A o teh podatkih Zver ne govori, raje omenja spomladanske, novejših, jesenskih pa ne. Morda jih ne pozna, morda pa zavestno zavaja ...

Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si.

Delite članek:


Preberite tudi

Prvi teden

Afera špageti ali afera Nobel burek?

V SDS želijo pozabiti na afero Black Cube, a jim to ne uspeva najbolje

Naslovna tema

Ljudska fronta 2026

Kako se v spremenjenih razmerah upreti radikalnemu preoblikovanju oblasti?

Uvodnik

Grega Repovž: V boj zoper komuniste!