Andy Garcia / Izgubljeno mesto

The Lost City, 2005

Marcel Štefančič, jr.
MLADINA, št. 45, 6. 11. 2006

Izgubljeno mesto je himna izgubljenemu raju - Kubi. Film nam hoče reči: glejte, kakšen raj je bila Kuba, preden sta jo ubila Castro in Che. Pili smo espresso, kadili cigare, plesali rumbo in žurirali. Raj! Okej, pa poglejmo: biznis so vodili ameriški gangsterji (Dustin Hoffman), zabavali so nas ameriški estradniki (Bill Murray), za red in mir je skrbel fašistoidni diktator Batista (Juan Fernandez), korupcija je bila brezmejna, bogati so bili res bogati, revni pa so bili le statisti, ki si žura niso mogli privoščiti. Motili pa ga tudi niso, za kar je poskrbel Batista. Fino, ne. Raj.

ŽELITE ČLANEK PREBRATI V CELOTI?

Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,5 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?


Članke lahko zakupite tudi s plačilnimi karticami ali prek storitve PayPal, Apple Pay ali Google Pay.

Tedenski zakup ogleda člankov
> Za ta nakup se je potrebno .


Za daljše časovne zakupe se splača postati naročnik Mladine. Mesečna naročnina, ki jo je mogoče kadarkoli prekiniti, znaša že od 16,20 EUR dalje.


Marcel Štefančič, jr.
MLADINA, št. 45, 6. 11. 2006

Izgubljeno mesto je himna izgubljenemu raju - Kubi. Film nam hoče reči: glejte, kakšen raj je bila Kuba, preden sta jo ubila Castro in Che. Pili smo espresso, kadili cigare, plesali rumbo in žurirali. Raj! Okej, pa poglejmo: biznis so vodili ameriški gangsterji (Dustin Hoffman), zabavali so nas ameriški estradniki (Bill Murray), za red in mir je skrbel fašistoidni diktator Batista (Juan Fernandez), korupcija je bila brezmejna, bogati so bili res bogati, revni pa so bili le statisti, ki si žura niso mogli privoščiti. Motili pa ga tudi niso, za kar je poskrbel Batista. Fino, ne. Raj.

Rdečo nit filma vlečejo premožni profesor (Tomas Milian) in njegovi trije sinovi, Fico (Andy Garcia), Ricardo (Enrique Murciano) in Luis (Nestor Carbonell). Ricardo in Luis koketirata z revolucijo, Fico, lastnik nočnega kluba, pa ne. In zakaj ne? Ker ve, da bo ob bogastvo. Z eno besedo: Kuba je bila raj, ker je bogatim pustila, da so bili bogati. In Izgubljeno mesto ustvari vtis, da so bili vsi Kubanci bogati.

PROTI

Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si.

Delite članek:


Preberite tudi

»Tudi simboli ZZB NOB Slovenije sodijo na državno proslavo«

V ZZB NOB Slovenije in Društvu TIGR Primorske se ne bodo udeležili proslave ob dnevu državnosti, saj partizanska rdeča zvezda pod Janševo vlado ni dobrodošla

Intervju

»Janša je stavil na napačnega konja«

Achiya Schatz, nekdanji izraelski specialec, strokovnjak za dezinformacije

Milan Kučan / »Moj aktivni politični vek je mimo«

Prvi predsednik republike je poudaril, da politikom, ki danes vodijo državo, ne želi svetovati