Plošča / Animals as Leaders: Weightless

2011, Prosthetic Records

666
MLADINA, št. 50, 16. 12. 2011

+ + + +

Z drugo celovečerno ploščo si je zasedba Animals as Leaders poleg svežih kompozicij omislila tudi organskega tolkalca, ki je uspešno zamenjal ritemmašino s prvenca. Zdaj trio na albumu Weightless ponuja še vedno popolnoma inštrumentalno glasbo, sestavljeno iz elementov svobodnjaškega jazza, mehanskega metala in eksperimentalne elektronike. Celotna godbena ponudba je precej eksperimentalno naravnana, vseeno pa – morda zaradi pretirane tehnične podkovanosti vpletenih – izdelek zveni malce preveč sterilno in brezosebno, kar lahko pripomore k slušateljevi lahkotni odtujenosti. Zapletena in zahtevna godba, ki potrebuje veliko več pozornosti, kot je v resnici ustvari.

Draga bralka, dragi bralec. Kdor želi danes ohraniti trezno glavo, mora imeti dostop do kakovostnih informacij.
Svet je, žal, nasičen z informacijskim šumom, dobre in premišljene analize, komentarji, recenzije in napovedi pa so v Mladini dostopni zgolj naročnikom. Ta prispevek smo za vas izjemoma odklenili.
Naredite tudi vi kaj zase, postanite naš naročnik in preizkusite Mladinin učinek.

Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si.

Delite članek:


Preberite tudi

Bleferja leta / Anže Logar in Janez Janša

V središču

»Plin uporabljajte, plin. Še enkrat, plin!«

Kdo je novi generalni direktor policije Danijel Lorbek in zakaj njegovo imenovanje pomeni rehabilitacijo prekomerne policijske represije iz časa prejšnje Janševe vlade

Teden

Marljivi ortoped

Če ste ortopedu Kavčiču plačali za nasvet, ste prišli na vrsto prej