Gorenakova resnica

Stokrat ponovljena laž

Erik Valenčič
MLADINA, št. 45, 11. 11. 2011

Vinko Gorenak

Vinko Gorenak
© Borut Krajnc

Poslanec SDS Vinko Gorenak je na svojem spletnem blogu ponovno vzel v bran Katjo Šoba, eno novih pridobitev stranke, ki bo glasove za SDS nabirala na voliščih v Mariboru.

ŽELITE ČLANEK PREBRATI V CELOTI?

Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,5 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?


Članke lahko zakupite tudi s plačilnimi karticami ali prek storitve PayPal ali Google Pay.

Tedenski zakup ogleda člankov
> Za ta nakup se je potrebno .


Za daljše časovne zakupe se splača postati naročnik Mladine. Mesečna naročnina, ki jo je mogoče kadarkoli prekiniti, znaša že od 16,20 EUR dalje.


Erik Valenčič
MLADINA, št. 45, 11. 11. 2011

Poslanec SDS Vinko Gorenak je na svojem spletnem blogu ponovno vzel v bran Katjo Šoba, eno novih pridobitev stranke, ki bo glasove za SDS nabirala na voliščih v Mariboru.

Šoba je tista nekdanja predsednica Študentske organizacije, ki je pred študentskimi demonstracijami maja 2010 javno razlagala, naj se nihče ne čudi, če bo v parlament priletelo kakšno jajce. Potem ko je na pročelje državnega zbora priletelo več ducatov kamnov, pa se je v odvezala sleherne odgovornosti za potek protesta.

Vinko Gorenak

Vinko Gorenak
© Borut Krajnc

Tej razlagi je bil že od samega začetka privržen tudi Gorenak, ki si je kot predsednik odbora za notranjo politiko zastavil misijo, da bo obračunal z vsemi »anarhisti« in »levičarskimi profesorji«, ki naj bi bili krivi za razbitje parlamenta. Gorenak še danes vztraja: »Z gotovostjo lahko zavrnem vse kritike na njen (Šobin, op. a.) račun okoli 'kamenjanja' državnega zbora leta 2010. Šlo je za to, da so bile poleg uradnih demonstracij študentov, ki jih je vodila Katja Šoba, organizirane še nedovoljene in neprijavljene demonstracije okoli 200 anarhistov, ki jih je vodil znani profesor Fakultete za družbene vede, ki zdaj vodi 'taborjenje' in demonstracije pred Ljubljansko borzo. Prav ta skupina demonstrantov je prva prišla pred državni zbor in je prva začela metati kamenje, ko študentov s Katjo Šoba na čelu še niti slučajno ni bilo pred državnim zborom.«

Gorenak se je osmešil že takrat, ko je kazal videoposnetke, ki so dokazovali prav nasprotno. Izgredi so se začeli, ko so »anarhisti« odšli, na prizorišče pa prispela »Šobina« množica. Ob odsotnosti dokazov mu ne preostane drugega, kot da večno ponavlja svojo resnico, Katji Šoba pa bi naredil večjo uslugo, če teh demonstracij ne bi več omenjal.

Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si.

Delite članek:


Preberite tudi

Politika ne sme dovoliti minimiziranja nasilja

Žrtvam je treba moč dodajati in ne odvzemati s prelaganjem krivde 

Naslovna tema

Hojsov kartel

Ali notranji minister res ni vedel, da je njegov najemnik mednarodni kriminalec in velepreprodajalec drog?

Zakaj je Trump vseeno prejel Nobelovo nagrado za mir

IZJAVA DNEVA