8. 4. 2022 | Mladina 14 | Kultura | Film
Morbius
Daniel Espinosa, 2022
proti
Intervju z vampirjem.
Zakup člankov
Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,5 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?
8. 4. 2022 | Mladina 14 | Kultura | Film
proti
Intervju z vampirjem.
Morbius, evolucijski šoker, ki vsebuje dovolj dobro mutacijo, da pričakujete cinefilski dogodek, je le povsem brezosebna zgodba o izvoru dr. Michaela Morbiusa (Jared Leto), genialnega znanstvenika (iz Sonyjevega vesolja Marvelovih likov oz. Sonyjevega Spider-Manovega vesolja), nobelovskega eksperta za umetno, sintetično kri, ki pa ima tako slabo kri, da išče zdravilo (izgleda kot dr. House), kar ga pripelje med kostariške netopirje, ki ga začuda ne prelevijo ne v Batmana ne v ničelnega prenašalca covida, temveč v vampirja, bolj antagonista kot protagonista, toda brez humorja, ki Venoma, podobnega Marvelovega »osamelca«, naredi vsaj nedolgočasnega, medtem ko je Morbius – po novem sicer transformiran, »nadnaraven« in že kar kataloško obdarjen (hiter, močan, agresiven, lačen krvi ipd.) – tako dehidriran, monoton, nestrasten, neimpresiven in žanrsko izčrpan, da ga ne bi rešil niti Spider-Man, a se mora delati, da je protagonist, ko skuša ustaviti svojega najboljšega prijatelja, slabokrvnega detektiva Mila (Matt Smith), ki ga je njegov serum prelevil v serijskega Drakulo (s pridihom Patricka Batemana, »ameriškega psiha«), strah in trepet Gothama, le za nianso bolj živega od Morbiusa. (kino)
Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si. Minimalni pogoj za objavo je podpis z imenom in priimkom ter naslov. Slednji ne bo javno objavljen.