»V času Trumpa je postalo sprejemljivo, da lažemo, da smo agresivni in da žalimo«

IZJAVA DNEVA

Uredništvo
8. 10. 2024

"V času Trumpa je postalo sprejemljivo, da lažemo, da smo agresivni in da žalimo druge ljudi. Seveda je tudi prej obstajal rasizem, obstajal je seksizem, sam sem odraščal v zlatem obdobju Clintona in Obame. Seveda ni bilo vse utopično, ampak vseeno smo imeli občutek, da je Amerika dobra država, da dobro delamo, ponosni smo bili, da prihajamo iz Amerike."

(Noah Charney, Američan, ki že več kot deset let živi v Sloveniji, o tem, da je danes v ZDA veliko lažje biti napadalen in zloben kot nekoč; v podkastu ZDA 2024 na MMC RTV Slovenija)

Donald Trump

Donald Trump
© Gage Skidmore / Wikimedia Commons

Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si.

Delite članek:


Preberite tudi

Intervju

»Janša je stavil na napačnega konja«

Achiya Schatz, nekdanji izraelski specialec, strokovnjak za dezinformacije