Pogajanja z Iranom v teku

Pentagon se pripravlja na napotitev dodatnih 3000 vojakov na Bližnji vzhod

STA
25. 3. 2026

Ameriški predsednik Donald Trump

Ameriški predsednik Donald Trump
© Michael Vadon / Wikimedia Commons

Ameriški predsednik Donald Trump je v Beli hiši včeraj zatrdil, da pogajanja med ZDA in Iranom potekajo "prav zdaj". Dejal je tudi, da je od islamske republike prejel darilo, vredno veliko denarja, vendar podrobnosti ni razkril. Na vztrajanje novinarjev je odvrnil le, da je povezano z nafto in plinom oziroma Hormuško ožino.

"Ne bom vam povedal kaj je darilo, ampak je zelo velika nagrada," je dejal Trump, ko je odgovarjal na vprašanje, ali verjame, da se Iranci pogajajo v dobri veri. "Ne zaupam nikomur, ampak so nam dali darilo, ki je prispelo danes," je odvrnil po poročanju ameriških medijev.

Na vztrajanje novinarjev, naj razkrije podrobnosti, je odgovoril, da je darilo povezano z nafto in plinom oziroma Hormuško ožino, poroča francoska tiskovna agencija AFP. "Kar so storili, je lepo. Zame to pomeni, da delamo s pravimi ljudmi," je dejal.

Trump je dejal tudi, da je od islamske republike prejel darilo, vredno veliko denarja, vendar podrobnosti ni razkril.

Trump se je z novinarji pogovarjal med prisego novega ministra za domovinsko varnost Markwayna Mullina, pri čemer je zatrdil, da pogajanja z Iranom potekajo "prav zdaj". "Rečem vam, da si druga stran želi dogovora," je še dejal. Ameriško stran naj bi v pogajanjih zastopali odposlanec Steve Witkoff, Trumpov zet Jared Kushner, državni sekretar Marco Rubio in podpredsednik ZDA JD Vance.

Medtem Politico in drugi ameriški mediji poročajo, da se Pentagon pripravlja na napotitev dodatnih 3000 vojakov na Bližnji vzhod. Šlo bi naj za pripadnike znamenite 82. zračne divizije. Ti naj bi se pridružili več tisoč marincem, ki naj bi bili že na poti v regijo.

Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si.

Delite članek:


Preberite tudi

Peticija / »Mijič naj nemudoma odstopi z mesta poslanca!«

Peticijo za odstop poslanca Resnice je podpisalo že več kot 10.000 ljudi 

V Sloveniji gredo vohunske igračke za med

IZJAVA DNEVA

Predlog za razrešitev Stevanovića

Opozicija predsedniku državnega zbora očita kršenje ustavnega reda