Afganistan / Sedem razlogov za takojšen umik Slovencev iz Afganistana

Marcel Štefančič, jr.
MLADINA, št. 48, 3. 12. 2009

1. Ker Slovenija nima denarja, da bi talibanom plačevala, da ne pobija njenih vojakov.
2. Ker ni nobenega razloga, da bi Slovenija branila in reševala afganistanske tajkune.
3. Ker afganistanska vojna ni več vojna, ampak le še pretveza za biznis.
4. Ker ni nobenega razloga, da bi dajala legitimnost vojni, ki se ne sme končati.
5. Ker z dajanjem legitimnosti afganistanski vojni daje legitimnost neznosni agoniji Afganistana.
6. Ker so ameriške vojne tako stresne in tako travmatične, da vojaki potem vojne, avtodestruktivnost in norost prinašajo domov.
7. Ker bi morali biti premier Pahor, predsednik Türk in obrambna ministrica Jelušičeva tako pametni, da ne bi več nasedali lažem, fabrikacijam in propagandnim mitom o afganistanski vojni.

ŽELITE ČLANEK PREBRATI V CELOTI?

Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,5 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?


Članke lahko zakupite tudi s plačilnimi karticami ali prek storitve PayPal, Apple Pay ali Google Pay.

Tedenski zakup ogleda člankov
> Za ta nakup se je potrebno .


Za daljše časovne zakupe se splača postati naročnik Mladine. Mesečna naročnina, ki jo je mogoče kadarkoli prekiniti, znaša že od 16,20 EUR dalje.


Marcel Štefančič, jr.
MLADINA, št. 48, 3. 12. 2009

1. Ker Slovenija nima denarja, da bi talibanom plačevala, da ne pobija njenih vojakov.
2. Ker ni nobenega razloga, da bi Slovenija branila in reševala afganistanske tajkune.
3. Ker afganistanska vojna ni več vojna, ampak le še pretveza za biznis.
4. Ker ni nobenega razloga, da bi dajala legitimnost vojni, ki se ne sme končati.
5. Ker z dajanjem legitimnosti afganistanski vojni daje legitimnost neznosni agoniji Afganistana.
6. Ker so ameriške vojne tako stresne in tako travmatične, da vojaki potem vojne, avtodestruktivnost in norost prinašajo domov.
7. Ker bi morali biti premier Pahor, predsednik Türk in obrambna ministrica Jelušičeva tako pametni, da ne bi več nasedali lažem, fabrikacijam in propagandnim mitom o afganistanski vojni.

Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si.

Delite članek:


Preberite tudi

»To je tako velik projekt, da bo Slovenija bankrotirala«

IZJAVA DNEVA

V središču

Kultura samozadostnosti

Pozabljamo, da se Janša še kako zaveda, da 95 odstotkov državljank in državljanov vse življenje živi predvsem, če ne celo samo v Sloveniji

Intervju

»Janša je stavil na napačnega konja«

Achiya Schatz, nekdanji izraelski specialec, strokovnjak za dezinformacije