Manipulator / Osveščeni prebivalci Sloveniji

"Množični" shod na dan boja proti okupatorju

Siniša Gačič
MLADINA, št. 16, 22. 4. 2004

Po ustanovitvi Janševe iniciative Nekaj je treba storiti se je formiral levi forum, sledila je združitev vplivnežev v Forum 21, ta teden pa se nam bo na ljubljanskih ulicah predstavilo še Gibanje osveščenih prebivalcev Slovenije. Gre za "gibanje", v katero so se združili neparlamentarni stranki Stranka Slovenskega naroda in Demokratska stranka Slovenije (Štajerska koordinacija), Forum za pravico otrok do obeh staršev, združenje Neli, nekateri Sindikati gospodarstva in negospodarstva, Zveza ekoloških gibanj Slovenije ter aktivni osveščeni posamezniki, med katerimi najbolj bode v oči pojoči major Ladislav Troha, ki v Gibanju OPS med drugim tudi dviguje telefon in odgovarja na vprašanja javnosti. V torek, 27. aprila, na dan upora proti okupatorju, se bodo pred parlamentom osveščeni prebivalci zbrali na " množičnem javnem shodu z geslom Stopimo skupaj", med vzroki za protestno manifestacijo pa osveščeni navajajo tisoč in en razlog: od tistega, da v Sloveniji primanjkuje delovnih mest, do slabe gospodarske in socialne politike ter pristranskih sodišč, majhnih plač, težav ob gradnji pediatrične klinike in onkološkega inštituta ter arogantne državne uprave.

ŽELITE ČLANEK PREBRATI V CELOTI?

Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,5 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?


Članke lahko zakupite tudi s plačilnimi karticami ali prek storitve PayPal, Apple Pay ali Google Pay.

Tedenski zakup ogleda člankov
> Za ta nakup se je potrebno .


Za daljše časovne zakupe se splača postati naročnik Mladine. Mesečna naročnina, ki jo je mogoče kadarkoli prekiniti, znaša že od 16,20 EUR dalje.


Siniša Gačič
MLADINA, št. 16, 22. 4. 2004

Po ustanovitvi Janševe iniciative Nekaj je treba storiti se je formiral levi forum, sledila je združitev vplivnežev v Forum 21, ta teden pa se nam bo na ljubljanskih ulicah predstavilo še Gibanje osveščenih prebivalcev Slovenije. Gre za "gibanje", v katero so se združili neparlamentarni stranki Stranka Slovenskega naroda in Demokratska stranka Slovenije (Štajerska koordinacija), Forum za pravico otrok do obeh staršev, združenje Neli, nekateri Sindikati gospodarstva in negospodarstva, Zveza ekoloških gibanj Slovenije ter aktivni osveščeni posamezniki, med katerimi najbolj bode v oči pojoči major Ladislav Troha, ki v Gibanju OPS med drugim tudi dviguje telefon in odgovarja na vprašanja javnosti. V torek, 27. aprila, na dan upora proti okupatorju, se bodo pred parlamentom osveščeni prebivalci zbrali na " množičnem javnem shodu z geslom Stopimo skupaj", med vzroki za protestno manifestacijo pa osveščeni navajajo tisoč in en razlog: od tistega, da v Sloveniji primanjkuje delovnih mest, do slabe gospodarske in socialne politike ter pristranskih sodišč, majhnih plač, težav ob gradnji pediatrične klinike in onkološkega inštituta ter arogantne državne uprave.

Kot nam je v telefonskem pogovoru zatrdil Lado Troha, na osveščenem shodu trenutno pričakujejo okoli 2000 ljudi, s propagandno akcijo, v kateri bodo razdelili 50.000 letakov, pa upajo še na kakšno osveščeno glavo več. Na tiskovno konferenco sta se odzvali le dve novinarki. Tokrat bodo majorjeve številke preverljive, zdi pa se, da Troha ni preveril stališč svojih osveščenih soborcev, saj nam je, ko smo ga povprašali o namenu njihovega slogana "očistimo in prenovimo Slovenijo", zatrdil, da ne gre za nobeno čiščenje Neslovencev. Ravno nasprotnega mnenja pa je najbrž Stranka slovenskega naroda, tudi združena v osveščeno gibanje, ki je sodelovala pri ksenofobni pobudi Franca Majcna za razpis referenduma proti izbrisanim špekulantom in 600-milijardni odškodnini.

Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si.

Delite članek:


Preberite tudi

»Tudi simboli ZZB NOB Slovenije sodijo na državno proslavo«

V ZZB NOB Slovenije in Društvu TIGR Primorske se ne bodo udeležili proslave ob dnevu državnosti, saj partizanska rdeča zvezda pod Janševo vlado ni dobrodošla

Intervju

»Janša je stavil na napačnega konja«

Achiya Schatz, nekdanji izraelski specialec, strokovnjak za dezinformacije

Milan Kučan / »Nasprotoval sem ponujeni odcepitvi, ne pa samostojni Sloveniji«

Prvi predsednik republike je poudaril, da politikom, ki danes vodijo državo, ne želi svetovati