Privatizacija učenja

Dr. Dušan Lesjak, Kabinet ministra za izobraževanje, znanost, kulturo in šport
MLADINA, št. 25, 22. 6. 2012

V članku Boruta Mekine “Privatizacija učenja” (Mladina, 15. junij 2012) je navedenih nekaj napačnih trditev, zato pojasnjujem.

Nisem in nikoli nisem bil član ne SDS ali katere druge politične stranke.

Nisem ustanovitelj MFDPŠ, saj sem se odrekel ustanoviteljskemu deležu MRKSI 5. 6. 2006, MRKSI pa je ustanovil MFDPŠ 27. 6. 2006, zato sta ustanovitelja MFDPŠ dr. Srečko Natek in dr. Danijel Melavc.

Ne ustanavljam univerze v Celju, za razvoj visokega šolstva v regiji je pristojno Regijsko študijsko središče v Celju, ki ga je leta 2001 ustanovilo 32 občin ter gospodarske in obrtne zbornice Savinjske (statistične) regije. Svet regije je 1. 10. 2009 imenoval delovno skupino za pripravo Strategije razvoja visokega šolstva, v katero sem bil med drugimi imenovan tudi sam. Strategija razvoja visokega šolstva v regiji je bila sprejeta na Svetu regije 7. 4. 2011 in s tem je mandat tej delovni skupini prenehal.

Draga bralka, dragi bralec. Kdor želi danes ohraniti trezno glavo, mora imeti dostop do kakovostnih informacij.
Svet je, žal, nasičen z informacijskim šumom, dobre in premišljene analize, komentarji, recenzije in napovedi pa so v Mladini dostopni zgolj naročnikom. Ta prispevek smo za vas izjemoma odklenili.
Naredite tudi vi kaj zase, postanite naš naročnik in preizkusite Mladinin učinek.

Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si.

Delite članek:


Glavni članek

Univerza

Privatizacija učenja


Ozadje

Univerza

Arogantno ministrstvo

Univerza

Študenti po tekočem traku


Preberite tudi

Uvodnik

Grega Repovž: Spet tam

Naslovna tema

Višji DDV za ljudi

Nižji davki za bogate

Zbiranje podpisov za referendum proti politični policiji 

Do 14. julija je treba zbrati 40.000 overjenih podpisov volivk in volivcev