Opravičilo in odstavitev
Droga ni žoga
Zakup člankov
Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,5 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?
© Metka Vesoljšek
Debela laž
še bolj drži
Kar ne priznaš,
to ne boli.
Resnic je več,
izberi pravo.
Moč in meč
sta nad državo.
Edini bog
je moja stranka.
Kdor nima vražjih rog,
nasanka.
Žalitve so
samo orodja.
Misli to,
kar misli vodja.
Ni laži,
je propaganda.
Za vsem stoji
rdeča banda.
Opravičujemo se družini dr. Grimsa, ker smo jo objavili na sliki ob članku »Ni vsak dr. G. že dr. Goebbels«, ker družina nikakor ni odgovorna za dejanja, ki jih stori njen pater familias. Ne bomo je več objavljali v tej družbi. Uredništvo Mladinamita se je odločilo, da zaradi tega zavrženega dejanja odstavi urednika Berta Ritotreba in ga pošlje v Guantanamo.
Pot v Guantanamo: Berto Ritotreb odhaja na prestajanje zaslužene kazni.
Ni naključje, da sta LSD in LDS iz istih črk, so prepričani v poslanski skupini SDS
Najboljša droga je žoga
© FRIŠKA GORA
Poslanska skupina SDS je prišla do presenetljivega odkritja, da je kratica koalicijske stranke, ki ji pripada notranja ministrica, sestavljena iz istih črk kot prepovedana halucinogena droga! To po njihovem mnenju ne more biti naključje, zato so v parlamentarni postopek nemudoma vložili predlog zakona o obveznem testiranju funkcionarjev na prepovedane droge. “Državljanke in državljani so po mnenju poslanske skupine SDS upravičeni do vedenja o tem, ali so tisti, ki imajo mandat, da odločajo o njihovi usodi, ‘čisti’, ali pa odločajo pod vplivom prepovedanih substanc,” so nam povedali v tiskovnem predstavništvu poslanske skupine SDS. “Drogirani funkcionarji ogrožajo sebe in druge, saj zaradi stanja ali izsiljevanja ne sprejemajo ravno ‘treznih’ odločitev. Če je takih zadrogiranih primerkov več in nastopajo v ustrezni kombinaciji, so posledice njihovega delovanja lahko izjemno škodljive in nevarne. Vsaka, še tako slaba odločitev, je za njih fantastičen dan,” smo izvedeli in iz priložene dokumentacije izbrskali še nekaj primerov, ki nedvoumno kažejo na sum zlorabe prepovedanih drog v funkcionarskih vrstah in so bili konec koncev povod za predlog omenjenega zakona. Naštejmo le najbolj klinične:
- primer funkcionarja, ki se mu je povsod po Sloveniji prikazoval svetilnik Evrope;
- primer funkcionarja, ki je bil trdno prepričan, da so mu zakon o RTV-ju pisali priznani svetovni strokovnjaki, nazadnje pa je ugotovil, da ga je pisal sam;
- primer funkcionarja, ki v nabiralniku ni prepoznal točno določenih položnic in jih tudi ni znal plačati;
- primer funkcionarja, ki je prepisoval citate britanskega premiera Blaira in se tega ne more spomniti;
- primer funkcionarja, ki čez dan videva mogočne pajkove glave in kri namesto žegnane vode.
V uredništvu Mladinamita se pridružujemo mnenju poslanske skupine SDS, da pri funkcionarju, ki je ‘čist’, takih simptomov zlepa ne bi mogli zaslediti.