AL PRAV SE PISHE YANSHA ALI JANŠA?

Poroča BERTO RITOTREB, fotografira KREPKI

Trde besede pri mehkih curah

Poroča posebni dopisnik Doc Maxim

 

Zakup člankov

Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,5 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?

Članke lahko zakupite tudi s plačilnimi karticami ali prek storitve PayPal ali Google Pay

Tedenski zakup ogleda člankov
Za ta nakup se je potrebno .

4,5 €

Za daljše časovne zakupe se splača postati naročnik Mladine.

Mesečna naročnina, ki jo je mogoče kadarkoli prekiniti, znaša že od 16,20 EUR dalje:

Poroča BERTO RITOTREB, fotografira KREPKI

Sodelavec Mladinamita nam je poslal fotografijo iz Pekinga, na kateri je lepo viden napis Yansha bridge (most Yansha). Sodelavka Mladinamita pa nam je prijazno razložila, da beseda Yansha v kitajščini pomeni lastovka in ne sokol, kot smo zmotno mislili do sedaj. Prav tako nam je prijazno razložila, da se Yansha po kitajsko bere Jenša in ne Janša. Torej odslej bo Jenša in ne Janša.

Razkrivamo, zakaj Franc Žnidaršič kljub grožnjam Karla Erjavca ne bo odstopil s položaja vodje poslanske skupine DeSUS

Poroča posebni dopisnik Doc Maxim

Karl Erjavec: “Ne se hecat z mano, ker bom spet odstopil!”

Karl Erjavec: “Ne se hecat z mano, ker bom spet odstopil!”
© Bert Ritoplune

Franc Žnidaršič se je dokaj stoično odzval na grožnje predsednika DeSUS-a in okoljskega ministra Karla Erjavca, ki je dejal, da bo definitivno, nepreklicno in stoodstotno odstopil z vseh položajev, če se vodja poslanske skupine DeSUS Žnidaršič ne bo odrekel svoji funkciji.

Žnidaršič, ki po lastnih besedah od leta 1993 živi in dela za to stranko, je zaradi omenjenih groženj Erjavcu predlagal neformalni pogovor. Minister za okolje je predlog sprejel in ko sta se z Žnidaršičem srečala, mu je slednji izročil škatlo z jajcem in 15.000 evri.

“Ti, Franc, kaj pa je to jajce tu notri?” je zanimalo Erjavca. “Vsakič, ko si se zlagal ali požrl besedo, smo v tole škatlo spravili eno jajce,” mu je razložil Žnidaršič. “No, vidiš,” se je ponosno nasmehnil Erjavec, “to je načelnost, v vseh teh letih se je to zgodilo samo enkrat. Kaj pa pomeni teh 15.000 evrov?” Žnidaršič je globoko zavzdihnil in rekel: “Veš, Karl, vsakokrat, ko smo napolnili škatlo z desetimi jajci, smo šli na tržnico in jih prodali.”