Z JAPONCI BI LAŽJE DOSEGEL KONSENZ

Poroča BERTO RITOTREB, fotografira Toni Dugorepec

NLP na avtocesti

Preverja posebni dopisnik Doc Maxim

 

Zakup člankov

Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,5 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?

Članke lahko zakupite tudi s plačilnimi karticami ali prek storitve PayPal ali Google Pay

Tedenski zakup ogleda člankov
Za ta nakup se je potrebno .

4,5 €

Za daljše časovne zakupe se splača postati naročnik Mladine.

Mesečna naročnina, ki jo je mogoče kadarkoli prekiniti, znaša že od 16,20 EUR dalje:

© Bert Ritoplune

Ker živ bog ne pride gor
v Maribor,
smo uvozili Dalajlamo
za reklamo.

spesnil Lovro Matič

Poroča BERTO RITOTREB, fotografira Toni Dugorepec

Borut Pahor se je ob otvoritvi črpalne hidroelektrarne Avče srečal z japonskimi delavci, ki so sodelovali pri gradnji.

Borut Pahor se je ob otvoritvi črpalne hidroelektrarne Avče srečal z japonskimi delavci, ki so sodelovali pri gradnji.

Razočaran nad nerazumevanjem koalicijskih partnerjev, opozicije in celotne slovenske javnosti do njegove konsenzualne politike, je predsednik vlade Borut Pahor spoznal, da bi mu bilo lažje konsenz doseči z odgovornimi partnerji: na primer z Japonci. Kaj če bi naslednjič kandidiral za premiera Japonske. Gotovo mu bo lažje. Nam pa tudi. Od tega njegovega konsenza nas že boli glava.

Motiv hitre in drzne Katarine K. navdušil Evropo

Preverja posebni dopisnik Doc Maxim

Stilizirana podoba odločne ministrice Kresalove na plakatih, ki so preplavili avstrijsko prestolnico.

Stilizirana podoba odločne ministrice Kresalove na plakatih, ki so preplavili avstrijsko prestolnico.

Ministrica za notranje zadeve Katarina Kresal je z bliskovito vožnjo po primorskem kraku slovenskega avtocestnega križa tudi formalno upravičila vzdevek NLP (nedolžna, lepa, pametna), ki ga je dobila, ko je aktivno vstopila v tukajšnji politični prostor.

Na žalost je tokrat spet prišla do izraza pregovorna slovenska majhnost, saj so tako organi pregona, ki so neznanemu švigajočemu audiju A8 mukoma sledili več kot pol ure, kot tudi neuka javnost v tem primeru videli zgolj prometni prekršek enake med enakimi, medtem ko so tuji politični analitiki in medijska stroka v akciji ministrice Kresalove, Slovenke leta in Obraza leta (Gong popularnosti in Viktor za življenjsko delo sta ji po naših informacijah le za dlako ušla), prepoznali tržni potencial simboličnega dejanja.

V tujih medijih, ki razumljivo niso v lasti mafijskih struktur tranzicijske levice, je energična vožnja ministrice Kresalove odmevala povsem drugače in postala prispodoba za hitre premike v smeri popolne ženske emancipacije in enakopravnosti, širše razgledani politični analitiki pa so v adrenalinski potezi neustavljive blondinke zaznali simboliko želje po subjektivno pogojenem ubiranju učinkovitejšega menjavanja prestav na potovanju iz recesijskega primeža v boljšo prihodnost. Zanimiva je tudi interpretacija ministričine vožnje kot metafore za pospeške države Slovenije pri speljevanju na poti iz balkanskega kotla v evropsko skupnost pravno urejenih demokracij.

Skratka, nič čudnega, poročajo zunanji dopisniki Mladinamita, da so lik, delo in priljubljenost ministrice Kresalove prestopili meje Slovenije in postali tržno zanimiv promocijski motiv, za katerega se pri oglaševanju pulijo avtomobilski zastopniki in leasing hiše, avtomobilski klubi in avtomobilske zavarovalnice širom po Evropi.