Kaj si počel v komunizmu, Janez?
Dragi Moamer ...
Zakup člankov
Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,5 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?
© Reuters
Premiera Pahorja skrbi,
da Libija povsem znori,
saj tam je naša modra vlada
dokazala, da obvlada
tudi biznise s tujino!
Tam imamo imovino,
tam imamo interese!
Tam imamo dve kameli!
Kaj če nam ju kdo odnese?
Kaj če bosta poblazneli
in zbežali v puščavo?
Kakšna škoda za državo!
Življenjepis, ki ga je Janez Janša priložil ob prijavi za mesto odgovornega urednika lista Pavliha, 6. februarja 1985
Potem ko je Janez Janša zaplodil novo afero, ko je želel očitati predsedniku Danilu Türku njegovo delovanje v komisiji za manjšine pri takratni SZDL, smo v uredništvu Mladinamita pobrskali pa našem tajnem arhivu in odkrili življenjepis, ki ga je Janez Janša napisal leta 1985. Ugotovili smo, da je bil takratni Janez bolj vsestransko politično aktiven kot Danilo. So what? No, lahko bi ga predsednik Türk odlikoval tudi za njegov prispevek pri graditvi socializma.
Borut Pahor piše libijskemu predsedniku, slovenskemu strateškemu poslovnemu partnerju
Borut Pahor zadovoljen s sklenitvijo gradbenih poslov v Libiji.
© Bobo
Ekskluzivno objavljamo prijateljsko pismo predsednika vlade libijskemu predsedniku Moamerju El Gadafiju, iz katerega je razvidna daljnovidnost Pahorjeve vlade pri utrjevanju tistega dela izhodne strategije, ki temelji na strokovnem poznavanju razmer v arabskih deželah Severne Afrike:
“Dragi Moamer,
čutim kot privilegij in svojo politično dolžnost storiti vse, da skupinam ali posameznim podjetjem, ki so sposobna priti blizu posla, pomembnega za njihovo perspektivo in celotno panogo, pomagam storiti še tisti zadnji korak do konca. Še zlasti, če gre za odnose z državami, kjer je politika zelo pomembna.
Veseli me, dragi Moamer, da so že štiri mesece po tem, ko sva na slavnostni večerji v Tripoliju s tvojim predsednikom vlade Al Mahmudijem segla v roke za posel, ki je večji od pol milijarde evrov, stekle predpriprave za angažiranje vodilnih slovenskih gradbenih podjetij pri pomembnih in donosnih gradbenih poslih v tvoji deželi z večdesetletno demokratično tradicijo.
Skupaj s slovensko gradbeno stroko z zadovoljstvom ugotavljamo, da ste konstruktivno in celovito pristopili k rušenju dotrajane infrastrukture, natančnemu razstreljevanju stavb in odstranjevanju starega asfalta s tankovskimi gosenicami. Tvoja temeljitost pri rušenju zastarele arhitekture je najboljša spodbuda slovenskim gradbenim podjetjem, da z vso resnostjo pristopijo k poslu in ponovno zgradijo Libijo. Novo. Lepšo. Modernejšo.
Dopusti mi, da izkoristim to priložnost in te zaprosim, da preveriš, kdaj bo libijska investicijska družba nakazala 30 milijonov evrov vložka v Športni park Stožice, s čimer se bo ta naložba finančno zaprla.
Kameli sta zdravi in odkar pijem kamelje mleko sem zdrav tudi jaz. Dragi Moamer, res je, represija zastarele infrastrukture se mora končati, začeti se mora demokratični dialog o gradbeni prihodnosti države. S prijateljskimi pozdravi,
tvoj Borut”